Parafia DT

Parafia pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  25 NIEDZIELA ZWYKŁA 24.09.2023r.

 1. Nasza parafia kolejny raz włączy się w „Koronkę do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata”. W najbliższy czwartek będziemy się modlić w siedmiu miejscach na terenie naszego miasta tak w ubiegłych latach. Bardzo prosimy, by osoby odpowiedzialne za Grupy i Stowarzyszenia Parafialne, poprowadziły modlitwy w wyznaczonych miejscach.
 2. W liturgii tygodnia:

– środa – św. Wincentego a Paulo

– czwartek – Wacława męczennika

– piątek– św. Archaniołów Michała, Gabriela, Rafała

– sobota – św. Hieronima

 1. Spotkanie rodziców młodzieży klas ósmych będzie w czwartek o godz. 18.3o w kościele parafialnym.
 2. Spotkanie parafialnego oddziału Caritas będzie w piątek po Mszy św. wieczornej.
 3. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy miesiąc różańcowy. Odpowiadając na wezwanie Maryi odmawiajmy różaniec indywidualnie, w naszych rodzinach i naszych świątyniach. Nabożeństwa różańcowe w starym kościele o godz. 16.oo, w nowym kościele o godz. 17.3o.
 4. W przyszłą niedzielą o godz. 17.oo odbędzie się procesja do pięciu kaplic różańcowych. Z racji procesji w przyszłą niedzielę nie będzie nabożeństwa różańcowego w starym kościele.
 5. Od soboty 7 października, wracamy do spotkań Szkoły Biblijnej prowadzonej przez ks. prof. Waldemara Rakocego. Spotkania odbywać się będą w domu parafialnym. Kontynuacją spotkań będą niedzielne kazania katechizmowe; najbliższe w niedzielę 8 października.
 6. Prosimy o ofiary do kopert na składkę inwestycyjną w przyszłą niedzielę. Od najbliższego poniedziałku wejście do kościoła parafialnego będzie bocznymi drzwiami od strony bramy zamkowej. Prace przy elewacji nowego kościoła zakończą się w połowie października.
 7. Polecamy „Gościa Niedzielnego” oraz nowy numer „Trwajcie w miłości”.
 8. Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej, we współpracy z Urzędem Pracy, Centrum Pomocy Rodzinie oraz Stowarzyszeniem Akademia Sukcesu zaprasza na darmowe konsultacje ze specjalistami, w tym ZUS, dotyczące zatrudniania osób niepełnosprawnych w stopniu znacznym i umiarkowanym w zakładzie pracy chronionej. Konferencja odbędzie się 25.09.2023r. o godzinie 15.oo w Starostwie Powiatowym.
 9. W ostatnim czasie odeszła do wieczności: śp. Helena Kułaga z ul. Legionistów. „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie”.