OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 24 NIEDZIELA ZWYKŁA 17.09.2023r.

1. Dziś przeżywamy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, który jest okazją do refleksji nad ogromnym wpływem tych środków na kształtowanie naszego myślenia i postaw, oraz nad świadomym i odpowiedzialnym korzystaniem z mediów.
  2. Od kilkunastu lat w naszej parafii posługuje ks. Jan Bartoszek, obecnie dyrektor diecezjalnego radia RDN. W ostatnim czasie podjął się niełatwego zadania; gruntownego remontu siedziby radia po ponad 30 latach jego funkcjonowania. Koszt remontu, który był ze wszech miar konieczny, jest bardzo wysoki. Zachęcamy do wsparcia tych prac poprzez nabycie cegiełki i złożenie ofiary na ten cel. Cegiełki można otrzymać u ks. proboszcza oraz w kancelarii parafialnej od najbliższej środy.
  3. W liturgii najbliższego tygodnia będziemy przeżywać:

■ poniedziałek – Święto Stanisława Kostki, patrona młodzieży polskiej

■ środa – wspomnienie świętych męczenników koreańskich

■ czwartek – Święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty

■ sobota – wspomnienie św. Ojca Pio

1. Ksiądz proboszcz zaprasza członków Rady Parafialnej na spotkanie w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.
  2. Ksiądz proboszcz dziękuje serdecznie za życzenia imieninowe, za wielki dar ofiarowanych Mszy św., za modlitwy oraz wszelką życzliwość. Bóg zapłać.
  3. Spotkanie organizacyjne dla rodziców i dzieci przygotowujących się I Komunii św. będzie w czwartek, 21 września o godz. 18.oo w kościele parafialnym. Obecność obowiązkowa.
  4. Spotkanie członków Akcji Katolickiej będzie w czwartek po Mszy św. wieczornej.
  5. Spotkanie młodzieży klas ósmych przed bierzmowaniem będzie w piątek 22 września; o godz. 17.oo w domu parafialnym, o godz. 17.3o możliwość spowiedzi, o godz. 18.oo Msza św. z kazaniem.
  6. W przyszłą niedzielę do Szczepanowa udaje się diecezjalna pielgrzymka o charakterze przebłagalnym za grzechy przeciwko trzeźwości.
  1. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii ks. Antoniego Lichonia, który od kilkunastu lat pracuje na misjach w Peru. Będziemy mogli kolejny raz wspomóc wielkie dzieło misji ofiarami do puszek przed kościołem. Już dziś dziękujemy za każdy dar na ten szlachetny cel.
  2. Nie przechodźmy obojętnie obok prasy katolickiej. Dziś w „Gościu Niedzielnym” temat główny: jak bronić się przed brutalizacją języka. Są również do nabycia Kalendarze Rolników na rok 2024.
  3. W ostatnim czasie odszedł do wieczności: śp. Stanisław Bistek z ul. Czernia, (pogrzeb w czwartek o 16.oo). Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.