Parafia DT

Parafia pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 4 Niedziela Wielkanocna – 21.04.2024r.

  1. W Niedzielę Dobrego Pasterza rozpoczynamy Światowy Tydzień Modlitw o Powołania. Wobec wyraźnego spadku powołań, modlitwa w tej intencji, nabiera szczególnej aktualności; włączmy się w to błaganie Kościoła w naszych osobistych modlitwach.
  2. W dniu wczorajszym obchodziliśmy jubileusz 30 lecie działalności Stowarzyszenia Rycerstwo Niepokalanej w naszej parafii. Z tej racji gościmy dzisiaj o. Gwardiana dra Mariusza Słowika oraz o. Ryszarda Marię Żuber z Niepokalanowa. Wdzięczność za ich posługę słowa w dniu dzisiejszym starajmy się wyrazić ofiarami do puszek przed kościołem na klasztor Franciszkanów w Niepokalanowie.
  3. W poniedziałek Msza św. pod przewodnictwem bpa Artura Ważnego z udzielaniem sakramentu bierzmowania o godz. 18.oo.
  4. We wtorek przypada Uroczystość św. Wojciecha, Bpa i Męcz, głównego patrona Polski i Akcji Katolickiej. Z tej okazji Msza św. w intencji Akcji Katolickiej o godz. 18.oo.
  5. W czwartek przypada święto św. Marka Ewangelisty.
  6. Msza św. dla maturzystów na zakończenie edukacji szkolnej i katechetycznej będzie w piątek o godz. 8.oo.
  1. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę i wpłacone na konto parafii, przeznaczone na inwestycje parafialne przez 290 rodzin w kwocie 29 tys. zł. Bóg zapłać dobroczyńcom.
  1. Wydział Teologiczny w Tarnowie UPJP II w Krakowie serdecznie zaprasza na studia magisterskie na specjalność katechetyczno-pastoralną dla osób świeckich i zakonnych, które przygotowują do nauczania religii. Szczegółowe informacje na stronie: wt-tarnow.upjp2.edu.pl
  2. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej szczególnie „Gościa Niedzielnego”. Prasa jest do nabycia w zakrystii i w kiosku parafialnym.
  3. W ostatnim czasie odeszli do wieczności śp. Genowefa Wróbel z ul. Grunwaldzkiej, śp. Roman Porada (pogrzeb w poniedziałek godz. 14.oo), śp. Janusz Mosio z oś. Kościuszki (pogrzeb odbył się w Mikołajowicach). Polećmy zmarłych miłosiernemu Bogu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.