OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 5 NIEDZIELA WIELKANOCNA 28.04.2024r.

1. We wtorek rozpoczynam nabożeństwo majowe w kościele parafialnym o godz. 17.3o,  w starym o 19.3o. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach oraz do śpiewu litanii przy kapliczkach i w domach.
  1. Kancelaria parafialna w środę będzie nieczynna.
  2. W piątek obchodzimy Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. o godz. 6.oo, 7.oo w starym kościele, o 8.oo i 9.3o oraz 18.oo. Uroczystość znosi post piątkowy.
  3. Msza św. w int. Ojczyzny od Samorządu Gminnego i Powiatowego w piątek o godz. 9.3o. Po Mszy św. uroczystość patriotyczna i złożenie kwiatów pod pomnikiem w parku.
  4. Z okazji zbliżających się uroczystości, kierując się miłością do Ojczyzny, wywieśmy w naszych domach i mieszkaniach flagi państwowe.
  5. W czasie majowego weekendu będą miały miejsce Msze św. I Komunijne. W najbliższy piątek Msza św. dla pierwszej grupy dzieci I komunijnych będzie o godz. 11.oo, a następna o godz. 13.oo. W sobotę Msze Komunijne będę odprawiane o godz. 11.oo i 13.oo., w następną niedzielę Msza św. Komunijna o godz. 12.oo. Z tej racji nie będzie zatem Mszy parafialnej o godz. 13.oo. Prosimy wziąć pod uwagę te zmiany i zaplanować uczestnictwo w innych godzinach.
  6. Spowiedź przed I Komunią będzie w czwartek: o godz. 16.oo dla SP 1, o godz. 17.oo dla SP 2 i 3.
  7. Z racji I Komunii św. nastąpi przerwa w adoracji wieczystej w ciągu dnia w piątek i sobotę.
  8. Spowiedź przed I Piątkiem: dla dzieci w środę od godz. 17.oo, dla młodzieży w czwartek od godz. 17.oo. W piątek nie ma Mszy św. dla młodzieży o 19.oo w starym kościele.
  9. W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi
    o godz. 7.oo. W czasie nabożeństwa zmiana różańcowa.
  10. W sobotę wspominamy św. Floriana, patrona Strażaków, z tej okazji Msza św. w intencji Straży Pożarnej będzie odprawiona o godz. 18.oo.
  11. Rycerstwo Niepokalanej w sobotę 4 maja organizuje wyjazd autokarowy do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Zapisy w kiosku parafialnym.
  12. Odnowa w Duchu Świętym organizuje wyjazd na Jasną Górę na ogólnopolskie czuwanie 18 maja. Zapisy na stronie internetowej parafii oraz pod numerem 698 365 158
  13. Ks. Zbigniew będzie odwiedzał chorych w najbliższy czwartek.
  14. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.
  15. W ostatnim czasie odszedł do wieczności śp. Janusz Surowiec z ul. Jagiellońskiej. Polećmy go miłosiernemu Bogu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.