Parafia DT

Parafia pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Wielkanoc 09.04.2023r.

  1. Msze św. w dniu dzisiejszym w kościele parafialnym o godz. 6.oo, 8.oo, 9.3o, 11.oo, 13.oo, 16.oo i 18.oo. W starym kościele o godz. 7.oo i 12.oo. Wznowienie adoracji wieczystej w drugi dzień Świąt o godz. 19.oo.
  2. Przez cały tydzień Oktawy Wielkanocnej o godz. 15.oo odmawiamy nowennę przygotowując się do Święta Miłosierdzia Bożego w przyszłą niedzielę.
  3. Jutro drugi dzień Wielkanocy. Porządek Mszy św. jak w niedzielę, o godz. 11.oo Msza św. chrzcielna.
  4. Mając w pamięci zakończony okres Wielkiego Postu składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy w tym czasie podjęli wysiłek przemiany życia, głębszej modlitwy i czynów miłosierdzia. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w nabożeństwach Gorzkich Żalów i Drogi Krzyżowej, w rekolekcjach wielkopostnych, w adoracji wieczystej. Dziękujemy tym, którzy ze skruchą i autentycznym pragnieniem nawrócenia przystąpili do sakramentu pokuty. Dziękujemy księdzu Michałowi za wygłoszenie rozważań pasyjnych w czasie Gorzkich Żalów a księdzu Marcinowi Kawie wraz z młodzieżą KSM za przygotowanie nabożeństw Drogi Krzyżowej w starym kościele. Dziękujemy organizatorom i uczestnikom Ekstremalnej Drogi Krzyżowej oraz drogi, która przeszła ulicami naszego miasta. Dziękujemy za prowadzenie adoracji Zelatorom Żywego Różańca. Dziękujemy paniom z Caritas oraz siostrom Szarytkom za przygotowanie paczek dla ubogich. Szczególne podziękowania składamy Rycerstwu Niepokalanej za wytrwałą modlitwę w Godzinie Miłosierdzia oraz wszystkim, którzy się włączyli w to nabożeństwo. Służbie Ołtarza dziękujemy za przygotowanie asysty liturgicznej. Składamy serdeczne podziękowania panu kościelnemu Ryszardowi Ciochowi oraz siostrze Monice Szot wraz ze współpracownikami za przygotowanie Ciemnicy i Bożego Grobu oraz za dbałość o nasze świątynie. Podziękowania składamy p. organiście Bartłomiejowi Węgiel, kantorom oraz chórowi za śpiew Męki Pańskiej w Niedzielę Palmową, w Wielki Piątek oraz śpiew w czasie Triduum Paschalnego. Dziękujemy Dąbrowskim Strzelcom za wartę przy Grobie Pańskim a orkiestrze DDK za udział w procesji rezurekcyjnej. Dziękujemy za ofiary na kwiaty składane na Gorzkich Żalach.
  5. Dziękujemy serdecznie Dyrekcjom Szkół, Instytucjom, Urzędom, Firmom i osobom prywatnym,  które przesłały na adres parafii życzenia wielkanocne.
  1. Drodzy Parafianie i Goście. Z okazji Świąt Wielkanocnych pragniemy złożyć Wam serdeczne życzenia świąteczne. Wielkanoc to zwycięstwo Jezusa nad grzechem, szatanem i śmiercią. To zwycięstwo jest fundamentem nadziei, że również w naszym życiu możliwe jest zwycięstwo nad grzechem, egoizmem, lękiem, zniechęceniem a ostatecznie nad śmiercią. Z Jezusem, który żyje możemy wszystko zwyciężyć. Tego zwycięstwa wszystkim życzymy. Życzymy również, aby prawda o życiu wiecznym, które  otwiera dla nas Jezus, poruszyła nas głęboko i konkretnie wpływała na podejście do wszystkiego, czym żyjemy w doczesności.

Niech obecność Zmartwychwstałego Pana przenika naszą codzienność a spotkanie z Nim w codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii, niech staje się źródłem duchowej mocy do wzrastania w miłości do Boga i bliźnich; niech Jego błogosławieństwo wspiera realizację Waszych dobrych planów i zamiarów.

Życzymy radosnego świętowania Wielkanocy w zdrowiu, radości, pokoju serca a zwłaszcza w klimacie serdecznej miłości w Waszych Rodzinach.

Chrystus zmartwychwstał, prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja.