Parafia DT

Parafia pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 17.03.2024r.

 1. Nabożeństwo Gorzkich Żalów w starym kościele o godz. 14.3o; w nowym o 17.oo. W czasie nabożeństwa można złożyć ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu.
 2. Wielkopostna Godzina Miłosierdzia codziennie o godz. 15.oo.
 1. We wtorek przypada Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP, opiekuna Kościoła i Patrona Rodzin. Zapraszamy do licznego uczestnictwa w Mszy św. mimo iż nie jest to święto obowiązkowe.
 1. Zakończyły się rekolekcje dla dzieci ze szkół podstawowych i młodzieży ze szkół średnich. Serdecznie dziękujemy dyrekcjom szkół, nauczycielom i rodzicom za życzliwą pomoc w ich przeprowadzeniu.
 1. Wydawanie paczek dla ubogich będzie w poniedziałek od godz. 8.oo do 17.oo a we wtorek od 9.oo do 15.oo. w domu parafialnym. Bóg zapłać wszystkich ofiarodawcom na ten cel oraz Paniom z Caritas za przygotowanie paczek.
 1. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania prosimy o obowiązkowy udział we mszy św. w najbliższy czwartek o godz. 18.oo.
 2. Zapraszamy do licznego uczestnictwa w drodze krzyżowej ulicami miasta w najbliższy piątek po Mszy św. o godz. 18.oo. Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców prosi o wcześniejsze wytypowanie osób do niesienia krzyża z poszczególnych grup i stowarzyszeń. Lista znajduje się na stoliku za ławkami.
 1. Droga krzyżowa dla dzieci w piątek o godz. 16.3o. Wyjątkowo nie będzie drogi krzyżowej dla młodzieży w starym kościele.
 2. W przyszłą niedzielę zwaną Palmową o godz. 11.oo będzie poświęcenie palm oraz uroczysta procesja z palmami do kościoła. Po Mszy św. odbędzie się konkurs palm wielkanocnych organizowany przez KSW. Na laureatów konkursu czekają nagrody.
 1. W niedzielę 24 marca przypada Dzień Misjonarzy Męczenników.
 2. W przyszłą niedzielę składka na tacę na WSD w Tarnowie jako jałmużna postna.
 3. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z najnowszą relacją z pracy misyjnej naszego Rodaka ks. Pawła Dąbrowy, misjonarza w Republice Środkowo Afrykańskiej, która znajduje się na stronach parafialnych.
 4. W kiosku parafialnym oraz w zakrystii jest do nabycia prasa katolicka.
 5. Na stoliku za ławkami oraz w kiosku parafialnym można nabyć paschaliki oraz baranki na stół wielkanocny.
 6. Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, w imieniu Stowarzyszenia Samorządów Powiatu Dąbrowskiego, serdecznie zaprasza na wydarzenie pn. „Skra Nadziei – Koncert upamiętniający Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych” w wykonaniu zespołu SONANTO, które odbędzie się 23 marca 2024 roku (sobota) o godz. 19.00 w Dąbrowskim Domu Kultury.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Zofia Kogut z Gruszowa Małego, śp. Genowefa Kornacka zam.  w USA, pogrzeb 27 marca o godz. 12.oo. Polecajmy ich Miłosiernemu Bogu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.