OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 10.03.2024r.

1. Dzisiaj nabożeństwo Gorzkich Żalów o godz. 14.3o w starym kościele i w kościele parafialnym o 17.oo. Rodziców prosimy, by razem z dziećmi brali udział w nabożeństwach pasyjnych. Wielkopostna Godzina Miłosierdzia codziennie o godz. 15.oo.
  2. W dniu dzisiejszym członkowie Parafialnego Zespołu Caritas będą zbierać ofiary dla ubogich oraz rozdawać papierowe torby na produkty dla ubogich. Zbiórka produktów dla ubogich w sklepach będzie w piątek 15 marca. Nasza wrażliwość na ubogich i gotowość podzielenia się tym, co mamy jest najlepszym sprawdzianem naszego chrześcijaństwa i człowieczeństwa.
  3. Dziś rozpoczynamy nowennę przed uroczystością św. Józefa.
  4. Od najbliższej środy do piątku włącznie będą się odbywały rekolekcje dla młodzieży ze szkół średnich. Z tej racji w tych dniach wznowienie adoracji wieczystej będzie o godz. 12.oo.
  5. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 16.3o dla dzieci; o 17.3o dla dorosłych; o godz. 19.oo dla młodzieży w starym kościele.
  6. Spotkanie rodziców młodzieży klas 8 przygotowujących się do bierzmowania będzie w środę o godz. 18.3o w kościele.
  7. Rodziców wraz z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii Świętej zapraszamy na spotkanie do kościoła parafialnego w czwartek o godz. 17.oo.
  8. W piątek po Mszy św. o godz. 18.oo wyruszy ekstremalna droga krzyżowa. Informacje i zapisy uczestników na plakatach i na stronie EDK.
  9. W związku z rodzącą wiele pytań i niepokojów sytuacją społeczną w naszej Ojczyźnie, zapraszamy do włączenia się w modlitwę nowennową w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Nowenna będzie odmawiana w po Mszy św. wieczornej w dniach od 16 do 24 marca 2024 roku, czyli przed Dniem Świętości Życia, przypadającym dnia 25 marca. W tych wszystkich intencjach pragniemy modlić się za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki – wielkich orędowników Polski.
  10. W przyszłą niedzielę będzie możliwość zakupu palm i pisanek wielkanocnych z których dochód będzie przeznaczony na misje księdza Pawła Dąbrowy.
  11. Paschaliki oraz baranki wielkonocne rozprowadzają przed kościołem panie z Caritas. Ofiara składana przy tej okazji jest przeznaczona dla ubogich.
  12. Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców zaprasza do wzięcia udziału w dorocznym konkursie Palm Wielkanocnych. Jednocześnie zwracamy się z prośbą do sponsorów o pomoc w ufundowaniu nagród.
  13. „Gość Niedzielny” jest do nabycia w kiosku parafialnym oraz w zakrystii.
  14. Organizatorzy zbiórki na leczenie z ostatniej niedzieli przesyłają serdeczne podziękowanie za złożone ofiary w wysokości 14 940 zł i 55 euro.
  15. Kancelaria parafialna czynna jest w dni powszednie z wyjątkiem piątków niedziel i świąt w godzinach 7.3o-9.oo, 16.30-18.oo.
  16. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Jan Skrzyniarz z oś. Kościuszki, (pogrzeb we wtorek o 13.oo). Polecajmy go Miłosiernemu Bogu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.