Parafia DT

Parafia pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 3 NIEDZIELA ADWENTU – 11.12.2022r.

 1. Przed nami trzeci tydzień tegorocznego adwentu. Zapraszamy na roraty o godz. 6.3o w starym kościele oraz o 18.oo w kościele parafialnym.
 2. Dziś rozpoczynają się Dni Modlitwy o Życie Chrześcijańskie Rodzin.
 3. W piątek rozpoczniemy nowennę do Dzieciątka Jezus.
 4. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszamy w czwartek na spotkanie o godz. 17.oo w auli domu parafialnego, od godz. 17.3o będzie możliwość spowiedzi a o 18.oo Msza św. roratnia połączona z rozdawaniem modlitewników dla młodzieży.
 5. Zachęcamy do korzystania ze spowiedzi w czasie Mszy św. w dni powszednie. Spowiedź przed świętami planowana jest na czwartek 22 grudnia od 14.oo i piątek przed Wigilią od rana. Zachęcamy by nie odwlekać spowiedzi na ostatnią chwilę.
 6. Składamy podziękowania właścicielom sklepów oraz wszystkim ofiarodawcom darów na rzecz ubogich w ramach akcji „Kilo”, w tym p. Barbarze Mastalerz z Firmy Polonaise za przekazane produkty.
 7. Przed kościołem można zaopatrzyć się w opłatki oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Ubogim, które powinny zdobić stół wigilijny.
 8. W przyszłą niedzielę młodzież KSM będzie rozprowadzać sianko na stół wigilijny. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji będą wsparciem działalności stowarzyszenia. Doceńmy trud i zaangażowanie naszej młodzieży, co w obecnej sytuacji jest to szczególnie godne zauważenia i podkreślenia.
 9. Dziękujemy serdecznie za ofiary na inwestycje parafialne złożone w ubiegłą niedzielę przez 405 rodzin w wysokości 39 tys. zł. Bóg zapłać wszystkim dobroczyńcom. W ostatnim czasie zostały zamontowane poręcze przy schodach głównych; przy bocznych będą zamontowane w tym tygodniu.
 10. Prosimy o zamykanie drzwi wejściowych do kościoła oraz drzwi wahadłowych w przewiązce. Szukajmy solidarnie nawet najmniejszych oszczędności, by przetrzymać okres grzewczy.
 11. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje adwentowe, które będzie prowadził ks. Tomasz Rąpała, rekolekcjonista Centrum Formacji Duchowej Arka w Gródku nad Dunajcem.
 12. Wizyta duszpasterską, czyli kolęda będzie w tym roku obywać się tak jak przed pandemią a rozpocznie się zaraz po świętach, czyli od 27 grudnia.
  Polecamy nowy numer „Gościa” do którego dołączona jest bogata w treść gazetka Chit czyli Chrystus i Ty. To wyjątkowa okazja, gorąco polecamy. Gość niedzielny z dodatkiem tarnowskim będzie dostępny tylko w dystrybucji przy kościołach.
 13. Dąbrowska Jednostka Strzelecka im Gen. Mariana Kukiela zaprasza dzieci chcące wstąpić w szeregi budującej się Drużyny Orląt w Dąbrowie Tarnowskiej. Drużyna Orląt zapewnia różne szkolenia prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów, nadto udział w uroczystościach patriotycznych, ciekawe wycieczki oraz niezapomnianą przygodę.
 14. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności: śp. Marek Prajer z ul. Zagumnie. Polećmy go miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.