Parafia DT

Parafia pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IV NIEDZIELA ADWENTU 18. 12. 2022 R.

 1. Rozpoczynamy dzisiaj rekolekcje adwentowe. Msze św. z nauką rekolekcyjną dla wszystkich od poniedziałku do środy włącznie o godz. 6.30 w starym kościele oraz o godz. 8.00 i 18.00 w kościele parafialnym. Nauka stanowa dla małżonków i rodziców w poniedziałek o godz. 19.oo. natomiast dla młodzieży we wtorek o godz. 19.00. (uczestnictwo młodzieży przygotowującej się do bierzmowania jest obowiązkowe). Msza św. dla chorych w środę o godz. 14.30 (od 14 spowiedź dla chorych)

 2. Od poniedziałku do środy msze święte roratnie dla dzieci będą odprawiane o godz. 16.00. W tym roku nastąpił radykalny spadek ilości dzieci uczestniczących w roratach. Apelujemy do rodziców, by w ostatnim tygodniu adwentu pomogli dzieciom w uczestnictwie w tym nabożeństwie, ucząc dzieci pobożności i przywiązania do Jezusa.

 3. Spowiedź św.: czwartek: od godz. 14.00 do 18.00. oraz w piątek od godz. 8.30 do 12.00 i od godz. 14.00 do 19.00 z przerwami jak pod inne lata. Apelujemy o nieodkładanie spowiedzi na ostatnią chwilę.

 4. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii lub kancelarii chorych do których udamy się z posługą sakramentalną po indywidualnym umówieniu się z księżmi.

 5. Dziękujemy członkom Rady Duszpasterskiej, Akcji Katolickiej oraz Caritas za pomoc przy rozprowadzaniu opłatków na stół wigilijny oraz wszystkim, którzy przy tej okazji złożyli ofiarę na służbę kościelną. Bóg zapłać.

 6. W sobotę przypada Wigilia. Msze Święte będą tylko w godzinach rannych: o 6.00, 6.30, 7.00, 7.30. 8.oo (Msza św. roratnia dla wszystkich dzieci), w starym kościele o g. 6.30.

 7. W Wigilię winniśmy tradycyjnie zachować abstynencję od pokarmów mięsnych i od napojów alkoholowych.

 8. Pasterka będzie odprawiona o godz. 24.00 w naszych kościołach i w kaplicy w Oleśnicy. Składka podczas Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Ochrony Życia.

 9. Msza św. chrzcielna w drugi dzień Świąt o godz. 11.00. Katecheza przed chrztem w środę po Mszy św. wieczornej.

 10. Msza św. dla małżonków jubilatów będzie w drugi dzień Świąt o godz. 13.00!!!

 11. Przerwa w adoracji wieczystej nastąpi w Wigilię od godziny 6.00. Wznowienie adoracji nastąpi po Mszy św. wieczornej w drugi dzień Świąt.

 12. Pięknym zwyczajem świątecznym jest świeca wigilijnego dzieła pomocy, która powinna zdobić stół wigilijny; ofiara składana przy tej okazji jest świadectwem naszej wrażliwości dla ludzi biednych.

 13. Dziś młodzież KSM-u po każdej Mszy św. rozdaje sianko na wigilijny stół. Zechciejmy wesprzeć dowolną ofiarą działalnoś

 14. stowarzyszenia młodych.

 15. Dziękujemy państwu Marii i Mieczysławowi Sas za ofiarowane choinek do naszych kościołów oraz p. Monice i Krzysztofowi Bochenek i p. Pawłowi Latocha za ich transport. Dziękujemy również p. Marianowi Sas za użyczenie podnośnika, który był wykorzystywany przez długi czas przy układaniu desek przy starym kościele.

 16. Dziś w „Gościu Niedzielnym” bardzo przydatny dodatek: Modlitwa przed wieczerzą wigilijną”.

 17. Wizytę duszpasterską czyli kolędę rozpoczniemy we wtorek po Świętach. Głównym celem kolędy jest błogosławieństwo domów przez kapłana oraz modlitwa o błogosławieństwo w nowym roku. Modlitewne spotkanie kolędowe stanowi wyznanie wiary rodziny, które powinno zgromadzić wszystkich domowników. Kolęda jest też okazją do rozmowy na ważne tematy, które chcą poruszyć parafianie. W tym roku, po likwidacji jednego stanowiska wikariuszowskiego oraz pod nieobecność ks. proboszcza, poprosiliśmy o pomoc w tej posłudze ks. Jana Bartoszka oraz ks. Tomasza Rąpałę, naszego rekolekcjonistę adwentowego.

Informujemy również, że w dniach 27-31.XII planowana jest kolęda na ulicach: Piłsudskiego, Legionistów, Warszawska, Baczyńskiego, Czernia, Brnik Pola, Gruszów Mały (Zagrody i Kmiecie), Gruszowska, Zamkowa, Matejki, Zaremby, Polna, blok nad Delikatesami nr 8, Zazamcze, Zagumnie, Żabieńska, Wieniawskiego, Szymanowskiego, blok przy Nadleśnictwie, Warzywna, Kukiela, bloki przy ul. Zazamcze, blok przy ul. Jana 2. Szczegółowy plan zamieszczony już jest na stronie internetowej Parafii, a ogłoszony będzie w Boże Narodzenie w ramach ogłoszeń.