Parafia DT

Parafia pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE BOŻE NARODZENIE 25.12.2022r.

  1. Przeżywajmy Uroczystość Bożego Narodzenia w klimacie wiary i wzajemnej dobroci.
  2. Serdecznie dziękujemy siostrze zakrystiance Monice Szot, panu kościelnemu Ryszardowi Ciochowi oraz współpracownikom za przystrojenie naszych świątyń. Dziękujemy p. Agnieszce Brzychczy i współpracownikom za przygotowanie szopki. Dziękujemy paniom pracującym na plebanii za bardzo ofiarną pracę przedświąteczną.
  3. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami do odwiedzin stajenki betlejemskiej.
  4. W imieniu Stowarzyszenia Samorządów Powiatu Dąbrowskiego Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek zaprasza na koncert kolęd i pastorałek „Hej Kolęda” Kapeli Ciupaga z Łącka, który odbędzie się 29 grudnia (czwartek) o godz. 18.oo w kościele parafialnym w D.T. Z tej racji Msza św. wieczorna będzie odprawiona pół godziny wcześniej, czyli o 17.3o. Po koncercie będziemy możliwość złożenia ofiary do puszek przed kościołem na zakup agregatów prądotwórczych dla mieszkańców Bałty na Ukrainie. Polecamy gorąco te sprawę Waszej ofiarności.
  5. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia składamy serdeczne życzenia Drogim Parafianom i Gościom. Życzymy, aby Dziecię Jezus prawdziwie zamieszkało w nas, w naszych domach, rodzinach i wspólnotach przynosząc prawdę o życiu, radość, pokój, miłość i dobro. Niech te Święta będą dla nas źródłem głębokiej radości z faktu jak bardzo zostaliśmy przez Boga ukochani. Niech ta radość pomaga nam przemieniać nasze życia.
    Życzymy zdrowia, niesłabnącej nadziei i siły w codziennych zmaganiach. Życzymy, aby betlejemska gwiazda zwiastując narodziny Zbawiciela rozświetlała swoim blaskiem nie tylko czas Świąt, ale także wszystkie dni Nowego 2023 Roku. Ks. proboszcz wraz z księżmi współpracownikami.
  6. Serdecznie dziękujemy Urzędom, Instytucjom, Firmom i osobom prywatnym
    za przesłane na adres parafii życzenia świąteczne i noworoczne.