Parafia DT

Parafia pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE OBJAWIENIE PAŃSKIE 06 .01. 2024 r.

  1. Obchodzimy dziś Uroczystość Objawienia Pańskiego zwaną Świętem Trzech Króli. Uroczystość ta jest Dniem Diecezjalnego Dzieła Misyjnego i Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Składka na tacę jest przeznaczona na Misje prowadzone przez kapłanów naszej diecezji. W czasie Mszy św. odbywa się poświęcenie kadzidła i kredy. Kredą poświęconą piszemy na drzwiach naszych domów litery C+M+B i bieżący rok 2024. Słowa te oznaczają Christus mansionem benedicat (Niech Chrystus błogosławi temu domowi).
  2. Kadzidło i kredę można nabywać u kolędników misyjnych składając ofiary na cele misyjne.
  3. Msze św. w dniu dzisiejszym odprawiane według porządku niedzielnego.
  1. Zapraszamy na wyjątkowy koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Dziewczęcego Chóru Katedralnego Puellae Orantes, który odbędzie się dziś o godz. 16.oo w kościele parafialnym.
  1. W sobotę za tydzień o godz. 9.3o zapraszamy na kolejne spotkanie Szkoły Biblijnej ks. prof. Waldemara Rakocego.
  2. Składka na tacę 14 stycznia będzie przeznaczona na ogrzewanie naszych świątyń i budynków parafialnych.
  3. W najbliższą niedzielę wypada święto Chrztu Pańskiego. O godz. 11.oo zostanie odprawiona Msza św. w intencji dzieci ochrzczonych w roku 2022 obchodzących Rocznicę Chrztu Świętego. Zapraszamy rodziców z dziećmi i chrzestnych.
  4. Wznowienie adoracji wieczystej nastąpi w niedzielę po Mszy św. o godz. 18.oo.
  5. W dniach 26 – 29 stycznia będzie się odbywała katechizacja przedmałżeńska, prowadzona według zasad dialogu, dlatego w katechizacji uczestniczą narzeczeni w parach. Obowiązuje uczestnictwo w całości programu. Rozpoczęcie w piątek 26 stycznia o godz. 17.oo w domu parafialnym.