Parafia DT

Parafia pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Uroczystość Św. Bożej Rodzicielki 01.01.2024r.

  1. Pierwszy dzień Nowego Roku obchodzony jest jako Światowy Dzień Pokoju. Kościół wzywa nas do modlitwy o wielki dar pokoju między narodami, w rodzinach, wspólnotach i w ludzkich sercach.
  2. Dziś Msze św. w kościele parafialnym o godz.: 6.oo, 7.oo, 8.oo, 9.3o, 11.oo, 13.oo, 16.oo, 18.oo. W starym kościele o godz. 7.oo i 12.oo.
  3. W sobotę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego zwaną Świętem Trzech Króli. Uroczystość ta jest Dniem Diecezjalnego Dzieła Misyjnego i Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Składka na tacę jest przeznaczona na Misje prowadzone przez kapłanów naszej diecezji. Msze św. odprawiane według porządku niedzielnego. W czasie Mszy św. odbywa się poświęcenie kadzidła i kredy. Kredą poświęconą piszemy na drzwiach naszych domów litery C+M+B i bieżący rok 2024. Słowa te oznaczają Christus mansionem benedicat (Niech Chrystus błogosławi temu domowi).
  4. W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi: o godz. 7.3o różaniec, o 8.oo Msza św. W czasie nabożeństwa będzie zmiana różańcowa.
  1. Zapraszamy na wyjątkowy koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Dziewczęcego Chóru Katedralnego Puellae Orantes w najbliższą sobotę. O godz. 16.oo Msza św. z udziałem chóru, po Mszy św. Koncert.
  1. W najbliższą niedzielę wypada święto Chrztu Pańskiego. O godz. 11.oo zostanie odprawiona Msza św. w intencji ochrzczonych w roku 2022 obchodzących Rocznicę Chrztu Świętego. Zapraszamy rodziców z dziećmi i chrzestnych.
  2. Z okazji Nowego Roku pragnieniem złożyć wszystkim Drogim Parafianom najserdeczniejsze życzenia: Bożego pokoju w sercach, w rodzinach i miejscach pracy. Niech Dobry Bóg, od którego pochodzą wszelkie dobre pragnienia, towarzyszy Waszej codzienności ze swoją łaską i światłem, niech wspiera dobre plany i zamiary, niech ochrania od nieszczęść i chorób. Życzymy wszystkim dobrego wykorzystania daru czasu i pomnożenia otrzymanych talentów. Wypowiadamy nasze życzenia słowem Bożym z dzisiejszej liturgii: „Niech Was Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad Wami, niech Was obdarzy swą łaską. Niech zwróci ku Wam oblicze swoje i niech Was obdarzy pokojem”.