Parafia DT

Parafia pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Święto Świętej Rodziny. 31.12.2023r.

 1. Dziś ostatni dzień roku kalendarzowego 2023. Nabożeństwo dziękczynne i przebłagalne będzie połączone z Mszą św. o 8.oo i 11.oo.
 2. Dziś o godz. 11.oo Msza św. w intencji Małżonków Jubilatów.
 3. Przerwa w adoracji wieczystej od dziś do poniedziałku do godz. 19.oo. Nie będzie Pasterski Noworocznej.
 4. W poniedziałek Nowy Rok. W tym dniu obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki; wraz z całym Kościołem modlimy się o wielki dar pokoju na świecie. Msze św. wg porządku niedzielnego.
 5. W pierwszy piątek stycznia Msze św. o Sercu Pana Jezusa o 6.oo, 7.oo, 16.oo, 18.oo i 19.oo dla młodzieży w starym kościele. W piątek udamy się do chorych.
 6. W sobotę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego zwaną Świętem Trzech Króli. Uroczystość ta jest Dniem Diecezjalnego Dzieła Misyjnego i Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Składka na tacę jest przeznaczona na Misje prowadzone przez kapłanów naszej diecezji. W czasie Mszy św. odbywa się poświęcenie kadzidła i kredy. Kredą poświęconą piszemy na drzwiach naszych domów litery C+M+B i bieżący rok 2023. Słowa te oznaczają Christus mansionem benedicat (Niech Chrystus błogosławi temu domowi).
 7. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi będzie w sobotę: o godz. 7.3o różaniec a o 8.oo Msza św.
 8. Zapraszamy na wyjątkowy koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Dziewczęcego Chóru Katedralnego Puellae Orantes, który odbędzie się w najbliższą sobotę 6 stycznia 2024 roku o godz. 16.oo w kościele parafialnym.
 9. Msza św. chrzcielna ze względu na koncert kolęd będzie wyjątkowo odprawiona w sobotę o godz. 11.oo.
 1. W następna niedzielę adoracja przy Żłóbku o godz. 17.oo będzie prowadzona przez Rycerstwo Niepokalanej.
 2. W ostatnim czasie z naszej parafii odeszli do wieczności: śp. Marek Myca z Oleśnicy, śp. Emilia Szamraj z oś. Kościuszki. Polećmy zmarłych miłosiernemu Bogu. „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.