Parafia DT

Parafia pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej

BOŻE NARODZENIE 25.12.2023R.

  1. Przeżywajmy dzisiejszą Uroczystość Bożego Narodzenia w klimacie wiary i wzajemnej dobroci.
  2. Msze św. dziś i jutro według porządku niedzielnego.
  3. Jutro drugi dzień Świąt. Msza św. z udzielaniem sakramentu chrztu będzie o 11.oo.
  4. Jutro na Mszy św. o godz. 9.30 będzie rozesłanie kolędników misyjnych.
  5. Jutro składka na tacę przeznaczona będzie na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  1. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.oo zapraszamy Małżonków Jubilatów, którzy w sakramentalnym związku małżeńskim przeżyli 10, 20, 25, 30, 40, 50, 60 i 65 lat.
  2. Serdecznie dziękujemy siostrze zakrystiance Monice Szot, panu kościelnemu Ryszardowi Ciochowi oraz współpracownikom za piękne przystrojenie naszych świątyń. Dziękujemy p. Agnieszce Brzychczy i współpracownikom za przygotowanie szopki. Paniom z parafialnego oddziału Caritas dziękujemy za troskę o ubogich. Dziękujemy paniom pracującym na plebanii za bardzo ofiarną pracę przedświąteczną.
  3. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami do odwiedzin stajenki betlejemskiej.
  4. Serdecznie dziękujemy Urzędom, Instytucjom, Firmom i osobom prywatnym za przesłane na adres parafii życzenia świąteczne i noworoczne.
  1. „Chwała Bogu na wysokości a na ziemi pokój ludziom dobrej woli”. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia składamy serdeczne życzenia Drogim Parafianom i Gościom. Niech naszą codzienność opromienia światło płynące z Betlejem, gdzie rodzi się Chrystus, aby być Bogiem z nami. Niech Jego bliskość przyniesie pokój w świecie, w rodzinach i w naszych sercach. Niech Nowonarodzony Jezus umocni naszą wiarę, nadzieję i miłość i otworzy nas na Jego osobę i na ludzi wokół nas. Niech świadomość, że Bóg jest z nami pomoże przetrwać wszelkie trudności, pokonać niepokoje i zwyciężyć nasze słabości. Życzymy dużo zdrowia i radości z codziennie podejmowanych wysiłków. Niech Nowonarodzony Jezus błogosławi Wam w każdym dniu.

Ks. proboszcz wraz z księżmi współpracownikami