Parafia DT

Parafia pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 4 NIEDZIELA ADWENTU 24.12.2023r.

 1. Msze św. w dniu dzisiejszym do południa według porządku niedzielnego. Ostatnia Msza w kościele parafialnym o godz. 13.oo.
 2. Dziś Wigilia, zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wieczerzy wigilijnej w naszych domach i rodzinach. Niech to będzie okazja do pojednania i zgody, do wyrażania miłości i wdzięczności wobec siebie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Tradycyjnie zachowajmy wstrzemięźliwość od potraw mięsnych i napojów alkoholowych w czasie wieczerzy wigilijnej.
 1. Dziękujemy członkom Rady Duszpasterskiej, Akcji Katolickiej oraz Caritas za pomoc przy rozprowadzaniu opłatków na stół wigilijny oraz wszystkim, którzy przy tej okazji złożyli ofiarę na służbę kościelną. Bóg zapłać.
 2. Pasterka będzie odprawiona o godz. 24.oo w naszych kościołach i w kaplicy w Oleśnicy. Przed pasterką w kościele parafialnym czuwanie modlitewne prowadzone przez chór młodzieżowy. Składka podczas Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Ochrony Życia.
 3. Uroczyste rozesłanie kolędników misyjnych będzie 26 grudnia o godz. 9.3o. Natomiast do naszych domów kolędnicy misyjni udadzą się w środę 27 grudnia. Liczymy na otwarcie dla nich domów i serc. Ze względu na ograniczoną liczbę kolędników nie będą w stanie być na każdej ulicy. Bardzo dziękujemy dzieciom i opiekunom grup za współpracę w niesieniu pomocy misjom.
 4. Msza św. chrzcielna w drugi dzień Świąt o godz. 11.oo.
 5. Msza św. dla małżonków jubilatów będzie w niedzielę za tydzień o godz. 11.oo.
 6. Wznowienie adoracji nastąpi dopiero po Mszy św. porannej w czwartek!!!
 7. Dziękujemy serdecznie państwu Marii i Mieczysławowi Sas za ofiarowanie choinek do naszych kościołów oraz p. Wojciechowi Minor za ich transport. Dziękujemy p. Józefowi Kawa za przetarcie drzewa na rusztowania do starego kościoła, p. Adamowi Leżoń za wykonanie szopki do starego kościoła, p. Robertowi Krupa za wykonanie pługa do odśnieżania terenu wokół kościoła, Dariuszowi Knutelskiemu za usługę koparką.
 8. Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek oraz dąbrowska parafia serdecznie zapraszają na świąteczny Koncert Kolęd pn. „Bracia patrzcie jeno” w wykonaniu zespołu Pectus, który odbędzie się 27 grudnia 2023 roku w kościele parafialnym. Wstęp wolny. Z tej racji Msza św. wieczorna w środę będzie odprawiona o godz. 17.oo, wcześniej nowenna do Matki Bożej.
 9. Już dziś zapraszamy na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Dziewczęcego Chóru Katedralnego Puellae Orantes, który odbędzie się 6 stycznia 2024 roku o godz. 16.oo w kościele parafialnym.
 1. Dziś do świątecznego numeru „Gościa Niedzielnego” dołączony jest audiobook zatytułowany „Narodziny Bożego Narodzenia”.
 2. W tym roku kolędę rozpoczniemy w środę po Świętach. Kolęda jest oficjalną wizytą duszpasterską, dlatego przyjęcie kapłana w naszych domach jest wyrazem naszej wiary i przywiązania do Kościoła. Ze strony duszpasterzy jest to obowiązek, który nakłada na nich Kościół. (kan. 529 § l KPK). Głównym celem kolędy jest błogosławieństwo domów przez kapłana oraz modlitwa z domownikami. Kolęda jest też okazją do rozmowy na ważne dla Was tematy, które chcecie poruszyć. W takim wypadku inicjatywa powinna leżeć po stronie Gospodarzy. Kolęda jest też okazją do zaktualizowania kartoteki parafialnej a w wypadku nowych parafian do zgłoszenia i potwierdzenia przynależności do parafii. Na stole powinny być przygotowane: Pismo św., krzyż, świece, woda święcona i kropidło. Prosimy o obecność, w miarę możliwości, wszystkich domowników. Szczegółowy plan kolędy zamieszczony jest na stronie internetowej Parafii, a ogłoszony będzie w drugi dzień Świąt.
 3. Do wieczności odeszła śp. Stefania Małek z ul. Grunwaldzkiej (pogrzeb odbył się w Luszowicach). Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.