Parafia DT

Parafia pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 07.01.2024r.

  1. Niedziela Chrztu Pańskiego, którą dzisiaj przeżywamy kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. W dzisiejszą Uroczystość wspominamy również swój własny chrzest, przez który zostaliśmy włączeni we wspólnotę życia z Bogiem, stając się dziećmi Bożymi i członkami Kościoła. Dziękując Bogu za dar chrztu świętego zapytajmy, jak realizujemy przyrzeczenia chrzcielne, czy podejmujemy wysiłek, by stawać się dojrzałymi uczniami Jezusa. Od jutra w liturgii rozpoczyna się okres zwykły w ciągu roku.
  2. Dziś adoracja przy Żłóbku o godz. 17.oo prowadzona przez Rycerstwo Niepokalanej.
  3. We wtorek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego a w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.3o. W piątek o godz. 15.oo Godzina Miłosierdzia. Zachęcamy do składania pisemnych podziękowań i próśb.
  4. Nabożeństwo modlitewne Grupy św. o. Pio w piątek o godz. 1900
  5. W niedzielę za tydzień kazanie katechizmowe o Eucharystii będzie głosił ks. prof. Waldemar Rakocy.
  6. Składka w przyszłą niedzielę do kopert będzie przeznaczona na ogrzewanie naszych świątyń i budynków parafialnych.
  7. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. W „Gościu”  o tym, że nowy rząd zapowiada ograniczenie liczby lekcji religii w szkołach. Polecamy tekst o znaczeniu szkolnej katechezy.
  8. W kiosku są do nabycia Ewangelie na rok 2024.
  9. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: śp. Weronika Pabian z ul. Szarwarskiej, śp. Genowefa Szczepanek z oś. Westerplatte, śp. Sławomir Szwajkosz z Gruszowa Małego, śp. Piotr Chrabąszcz, śp. Zbigniew Gędzik z oś. Westerplatte, (pogrzeb w środę o godz.13.00 w Oleśnie), śp. Jan Wilk, (pogrzeb odbył się w Szczucinie). Polećmy zmarłych  miłosiernemu Bogu. „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.