Parafia DT

Parafia pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej

Wyjątkowy koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Chóru Puellae Orantes

„Wśród nocnej ciszy”, „Gdy się Chrystus rodzi”, czy „Lulajże Jezuniu” to tylko niektóre z kolęd jakie można było usłyszeć wczoraj w Kościele NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej podczas świątecznego koncertu kolęd i pastorałek Dziewczęcego Chóru Katedralnego Puellae Orantes z Tarnowa.

Koncert został zorganizowany z inicjatywy Proboszcza dąbrowskiej Parafii Ks. Stanisława Cyrana. W wydarzeniu uczestniczyli Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, Przewodnicząca Rady Powiatu Dąbrowskiego dr Marta Chrabąszcz oraz Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski.

Zaprezentowane wczoraj tradycyjne polskie kolędy i pastorałki zostały w całości skomponowane lub zaaranżowane dla chóru. Takim utworem była m.in. piękna suita „Dziecię Narodzone”, którą w 2010 roku na wyłączność chóru stworzył warszawski kompozytor Miłosz Bembinow.

Muzyczne spotkanie prowadziła kierownik artystyczna chóru Aleksandra Topor. Dyrygentem był założyciel chóru ks. Władysław Pachota, a na fortepianie zagrała Weronika Gardziel – chórzystka, studentka Akademii Muzycznej w Krakowie.

Projekt pn. „Koncert kolęd i pastorałek” został zrealizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.