Parafia DT

Parafia pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2  NIEDZIELA  ZWYKŁA 14 stycznia 2024 r.

 1. Dziś zapraszamy na Jasełka przygotowane przez młodzież wincentyńską w domu parafialnym o godz. 14.oo.
 2. Dziękujemy za ofiary na ogrzewanie naszych świątyń.
 3. W liturgii tygodnia:

■ środa – św. Antoniego Opata

■ piątek – św. Józefa Sebastiana Pelczara

 1. We wtorek nowenna do Miłosierdzia Bożego, w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30. Godzina Miłosierdzia w piątek o 15.00.
 2. Spotkanie parafialnej Rady Duszpasterskiej będzie w środę po Mszy wieczornej.
 3. W czwartek 18 stycznia rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 4. W niedzielę obchodzony jest Dzień Babci a w poniedziałek 22 stycznia Dzień Dziadka. Z tej okazji wszystkim Babciom i Dziadkom składamy życzenia zdrowia, pociechy z wnuków i wszelkiej Bożej pomyślności.
 5. W dniach 26 – 28 stycznia odbędzie się katechizacja przedmałżeńska, prowadzona według zasad dialogu, dlatego w katechizacji uczestniczą narzeczeni w parach. Rozpoczęcie w piątek 26 stycznia o godz. 17.oo w domu parafialnym. Zapisy w dniu rozpoczęcia.
 6. W przyszłą niedzielę o godz. 16.oo będzie Msza św. w intencji Nauczycieli oraz wszystkich Grup Parafialnych, a po niej spotkanie opłatkowe. Serdecznie zapraszamy Nauczycieli, Radę Duszpasterską, Szafarzy Eucharystii, Akcję Katolicką, Rycerstwo Niepokalanej, Odnowę w Duchu Świętym, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, Stowarzyszenie św. Brata Alberta, Parafialny Zespół Caritas, Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców, Faustinum, Chór Parafialny, Poradnictwo Parafialne, osoby odpowiedzialne za wieczystą adorację, Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców. Zwracamy się z prośbą do grup parafialnych o upieczenie ciasta na spotkanie.
 7. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.
 8. Porządek kolędy jest w zakładce „aktualności”