Parafia DT

Parafia pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III Niedziela Wielkanocna 14.04.2024 r.

  1. W dniu dzisiejszym przeżywamy Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Hasłem przewodnim Tygodnia są słowa: „Powołani do wspólnoty – komunii z Bogiem i bliźnimi w Kościele”. Ojciec Święty Franciszek podkreśla, że „Dzień poświęcony Biblii nie powinien być «raz w roku», ale w każdym dniu roku, ponieważ musimy pilnie stać się bliscy Pismu Świętemu oraz Zmartwychwstałemu, który nigdy nie przestaje dzielić się Słowem i Chlebem we wspólnocie wierzących”.
  2. Zgodnie  z przepisem Prawa Kanonicznego podaje się do wiadomości, że alumn V roku WSD w Tarnowie, Sowa Dawid, ur. 2000 roku w Dąbrowie Tarnowskiej pochodzący z naszej parafii, jest kandydatem do przyjęcia święceń Diakonatu 18 maja 2024 roku. Gdyby ktoś wiedział o jakiejkolwiek przeszkodzie sprzeciwiającej się udzieleniu mu tych święceń, jest obowiązany w sumieniu poinformować o tym księdza proboszcza. Dziękując Bogu za wielki dar Kapłaństwa, módlmy się gorąco w intencji naszego Rodaka, który przygotowuje się do przyjęcia święceń Diakonatu.
  3. Kandydaci do przyjęcia sakramentu bierzmowania są zobowiązani do uczestnictwa w trzech dniach duchowego przygotowania do przyjęcia tego sakramentu, które odbędą się w najbliższe dni: środę, czwartek i piątek o godz. 18.oo. W piątek od godziny 17.oo będzie możliwość spowiedzi dla kandydatów i świadków. Sakramentu bierzmowania będzie udział bp Artur Ważny w poniedziałek 22 kwietnia.
  4. W najbliższą sobotę Stowarzyszenie Rycerstwo Niepokalanej będzie przeżywało 30 rocznicę rozpoczęcia działalności w naszej parafii. Uroczystości rocznicowe na które zostały zaproszone oddziały Rycerstwa z diecezji rozpoczną się od różańca wokół kaplic różańcowych o godz. 10.oo. O godz. 10.45 będzie Msza św. a o 13.3o koncert piosenek religijnych w wykonaniu p. Lidii Jazgar i Zespołu Galicja z Krakowa. Zapraszamy parafian do udziału.
  5. Burmistrz D.T. wraz z Parafią i Szkołą Podstawową nr 3 zapraszają mieszkańców na uroczysty apel z okazji Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Apel odbędzie się 16 kwietnia br. (tj.  wtorek) o godz. 11.oo przed Tablicą Katyńską umieszczoną na ścianie Kaplicy Cmentarnej.
  6. Zwracamy się z prośbą do wykonawców palm wielkanocnych o ich zabranie z kościoła do najbliższego czwartku. Raz jeszcze serdecznie dziękujemy wszystkim wykonawcom za ogrom pracy włożony w ich wykonanie.
  7. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: śp. Andrzej Hajdas z ul. Oleśnickiej, śp. Maria Mleczko z oś. Westerplatte (pogrzeb będzie we wtorek o godz. 14.3o w Radłowie. Polecajmy ich miłosiernemu Bogu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.