Parafia DT

Parafia pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 32 NIEDZIELA ZWYKŁA 12.11.2023r.

  1. Dziękujemy serdecznie za ofiary na inwestycje parafialne. Ofiary złożyło 310 rodzin na kwotę 33 000 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
  2. Dzisiaj przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, z tej okazji zbiórka do puszek na „Kościół w potrzebie”.
  3. Dziś spotkanie Rycerstwa Niepokalanej o godz. 17.oo w domu parafialnym.
  4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.3o. Różaniec za zmarłych wypominanych codziennie o godz. 17.3o. Godzina Miłosierdzia w piątek o 15.oo.
  5. Spotkanie młodzieży klas ósmych przygotowującej się do sakramentu bierzmowania będzie w czwartek. O godz. 17.oo spotkanie w Domu Parafialnym, o 17.3o różaniec za zmarłych, o 18.oo Msza św. w czasie której każdy z młodych otrzyma modlitewnik.
  6. W sobotę 18 listopada wypada wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny – święto patronalne Ruchu Czystych Serc.
  7. W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych oraz Światowy Dzień Ubogich.
  8. Polecamy prasę katolicką. W „Gościu” warto sięgnąć do rozmowy z polskimi uczestnikami Synodu, aby zrozumieć znaczenie i przebieg tego wydarzenia.
  9. W oktawie Świąt Bożego Narodzenia będziemy przeżywać Święto Świętej Rodziny i świętować jubileusze małżeńskie. Z tej okazji małżonkom obchodzącym srebrny oraz złoty jubileusz, czyli 25 i 50 – lecie małżeństwa chcemy przekazać specjalne błogosławieństwo. Dlatego też prosimy tegorocznych małżonków Jubilatów, lub też ich dzieci, aby zgłosiły chęć otrzymania pamiątkowego błogosławieństwa w kancelarii parafialnej do 15 grudnia. Dotyczy to małżonków świętujących w tym roku 25 oraz 50 lecie małżeństwa.
  10. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności śp. Małgorzata Gumińska z ul. Grunwaldzkiej, śp. Zofia Guzik z ul. Grunwaldzkiej (pogrzeb w poniedziałek o godz. 15.oo). Polećmy zmarłych miłosiernemu Bogu. „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.