Parafia DT

Parafia pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 4 NIEDZIELA  ZWYKŁA 28 stycznia 2024 r.

 1. Dziś przypada 15 rocznica wprowadzenia adoracji wieczystej w naszej parafii. Dziękujmy Bogu za przywilej, że możemy w dzień i w nocy trwać przed Jezusem, który w Eucharystii został z nami, czeka na nas, uświęca nas, oświeca i zbawia. Wyrażamy serdeczną wdzięczność wszystkim, którzy trwają w adoracji, zmarłych adorujących polecamy miłosierdziu Bożemu. Z okazji rocznicy zwracamy się z serdecznym zaproszeniem do parafian o podjęcie adoracji. Deklaracje udziału w wieczystej adoracji są umieszczone na stoliku za ławkami i przy kaplicy adoracji.
 2. Spowiedź św. przed I piątkiem w środę i czwartek od godz. 17.oo.
 3. W piątek obchodzić będziemy Święto Ofiarowania Pańskiego zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Ze względu na popołudniowy koncert kolędowy Msze św. w kościele parafialnym będą odprawiane o godz. 6.oo, 8.oo, 9.3o, natomiast w starym kościele o godz. 7.oo, 15.3o i 18.oo. Nie będzie Mszy św. dla młodzieży. Intencje Mszy popołudniowych z kościoła parafialnego będą odprawione w starym kościele. Na każdej Mszy św. będzie poświęcenie gromnic. W tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Składka na tacę przeznaczona będzie na zakony kontemplacyjne. Przerwa w adoracji wieczystej od rana w piątek do soboty rano.
 4. Koncert kolęd w wykonaniu Małej Armii Janosika będzie w piątek o godz. 19.oo. Wstęp wolny. Organizatorzy nie zapewniają, że dla wszystkich będzie miejsce w kościele jak i na parkingach przed kościołem. Wejście do kościoła będzie otwarte od godz. 17.3o. Prosimy nie zajmować dwóch ławek po jednej i drugiej stronie w nawie głównej, które są zarezerwowane dla organizatorów.
 5. W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 7.oo.
 6. W sobotę po Mszach św. błogosławieństwo gardła za wstawiennictwem św. Błażeja.
 7. W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii ks. Henryka Chlipałę, misjonarza pracującego w Peru, a ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć jego działalność misyjną.
 8. Składka inwestycyjna przeznaczona na spłatę długów na  odnowienie elewacji kościoła parafialnego zostaje przesunięta na drugą niedzielę lutego.
 9. Nie przechodźmy obojętnie obok prasy katolickiej.
 10. W dniu dzisiejszym przed kościołem można nabyć książkę autorstwa o. Józefa Augustyna pt. „Jezus czeka na nas”, która może być duchową inspiracją i pomocą w przeżywaniu adoracji. Serdecznie zachęcamy do jej nabycia.
 1. Wyjaśnienie w sprawie cmentarza parafialnego: Opłaty za groby są uśrednione według powierzchni jaki grób zajmuje na zewnątrz. Grobowce z piwniczkami jedno i trzy osobowymi podlegają pod opłatę piwniczki dwu osobowej ze względu na to, że obrys zewnętrzny (tj. zajmowana powierzchnia) tych grobów jest taka sama.
 2. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Andrzej Kwarciak z ul. Zazamcze, śp. Stanisław Wierzbicki z oś. Westerplatte (pogrzeb w pon. o godz. 13.oo), śp. (pogrzeb w pon. o godz. 14.oo). Polećmy zmarłych Miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.