Parafia DT

Parafia pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 3  NIEDZIELA  ZWYKŁA 21 stycznia 2024 r.

 1. Dziś o godz. 16.oo będzie Msza św. w intencji Nauczycieli oraz wszystkich Grup Parafialnych, a po niej spotkanie opłatkowe. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym spotkaniu, by podziękować Bogu za Jego opiekę oraz dla umocnienia więzi między nami.
 2. Dziękujmy za ofiary złożone w ostatnia niedzielę na ogrzewanie naszych świątyń, ofiary złożyło 680 rodzin na kwotę 72 tys. zł. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać.
 3. We wtorek nowenna do Bożego Miłosierdzia, w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.3o. Godzina Miłosierdzia w piątek o 15.oo.
 4. W liturgii tygodnia:
  Środa – św. Franciszka Salezego, bpa
  Czwartek – Święto nawrócenia św. Pawła, Apostoła
 5. W najbliższy piątek rozpoczyna się katechizacja przedmałżeńska o godz. 17.oo w Domu Parafialnym.
 6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić 15 rocznicę wprowadzenia wieczystej adoracji w naszej parafii. Na każdej Mszy św. chcemy dziękować Bogu za łaskę adoracji wieczystej, za tych co trwają w adoracji, a szczególnie zaś uroczyście chcemy uwielbić Boga w czasie Mszy św. o godz. 9.3o w intencji wszystkich adorujących oraz za zmarłych adorujących oraz o nowych adoratorów. Deklaracje udziału w wieczystej adoracji są umieszczone na stoliku za ławkami i przy kaplicy adoracji.
 7. Kazania w przyszłą niedzielę o adoracji będzie głosił o. Józef Augustyn SI. Będzie też wyjątkowa możliwość nabycia jego książki o adoracji „Jezus czeka na nas” w cenie 20 zł.
 8. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.
 9. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Władysław Wcisło, pogrzeb w poniedziałek o godz. 14.3o, śp. Wojciech Dynak z Gruszowa Małego, pogrzeb we wtorek o godz. 14.oo. Polećmy ich miłosiernemu Bogu. „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.