OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 5 Niedziela Wielkanocna 07.05.2023r.

1. W dniu jutrzejszym przeżywać będziemy uroczystość św. Stanisława, bpa i męcz., głównego patrona Polski i diecezji.
  2. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane dziś na tacę na odnowienie elewacji kościoła parafialnego. Bóg zapłać również za wpłaty dokonywane na konto parafii.
  3. Nabożeństwa majowe o godz. 17.30 w nowym kościele i o godz. 19.30 w starym kościele. Zachęcamy również do śpiewu litanii w domach i przy kapliczkach.
  4. Członków Rady Duszpasterskiej zapraszamy na spotkanie w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.
  5. Próba przed bierzmowaniem młodzieży klas 8 SP nr 2 w poniedziałek i środę o godz. 18.30, a dla SP nr 1 i 3 w czwartek o godz. 18.30.
  6. Nabożeństwo modlitewne grupy św. Ojca Pio będzie w piątek o godz. 19.00.
  7. W sobotę rozpoczynamy nabożeństwa fatimskie z procesja różańcową o godz. 18.00.
  1. W najbliższą sobotę spotkanie Szkoły Biblijnej prof. Waldemara Rakocego a w niedzielę kolejne kazania katechizmowe.
  2. Przyszła niedziela w naszej diecezji będzie przeżywana jako niedziela misyjna z okazji przypadającej w tym roku 50 rocznicy rozpoczęcia pracy misyjnej w Afryce tarnowskich misjonarzy. Z tej okazji przed każdą mszą będzie prezentacją ukazująca ich posługę w różnych krajach afrykańskich.
  3. Odnowa w Duchu Świętym organizuje wyjazd na ogólnopolskie czuwanie modlitewne na Jasnej Górze w sobotę 20 maja. Zapisy pod numerem 692 473 710.
  4. Księga intencji mszalnych na przyszły rok będzie dostępna od czerwca.
  5. Już dziś zapraszamy parafian na koncert chórów ze Słowenii związanych z firmą, która budowała organy piszczałkowe w naszej parafii i chce zaprezentować kulturę muzyczną swojego kraju. W koncercie weźmie udział trzy zespoły chóralne liczące w sumie 70 osób. Koncert odbędzie się w sobotę 20 maja po Mszy św. wieczornej a w przyszłą niedzielę będziemy rozprowadzać zaproszenia do wzięcia w nim udziału; już dziś wszystkich zapraszamy.
  6. Polecamy prasę katolicką, szczególnie „Gościa Niedzielnego” i „Niedzielę”. Prasa dostępna w zakrystii i kiosku parafialnym. Prasę wystawioną na stoliku za ławkami można zabrać gratis.