Parafia DT

Parafia pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2 Niedziela Wielkiego Postu 25.02.2024 r.

 1. Przeżywamy Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Ofiarami do puszek wspieramy dzieło misyjne.
 1. Wielkopostna Godzina Miłosierdzia codziennie o godz. 15.oo.
 2. Spowiedź przed I piątkiem dla dzieci w środę a dla młodzieży w czwartek od godz. 17.oo.
 3. Msze św. w pierwszy piątek o godz. 6.oo, 7.oo, 16.oo dla dzieci, (po Mszy będzie Droga Krzyżowa), 18.oo. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dorosłych w piątek o 17.3o, dla młodzieży wyjątkowo w kościele parafialnym o godz. 19.oo. W I piątek udamy się do chorych z posługą sakramentalną
 4. W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 7.oo.
 1. Nabożeństwo Gorzkich Żalów z kazaniem pasyjnym w starym kościele o godz. 14.3o, w nowym kościele o godz. 17.oo. Za pobożny udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 1. Od najbliższego poniedziałku do soboty włącznie stary kościół będzie zamknięty ze względu na prowadzone prace przy impregnacji ołtarza i ambony. Intencje Mszy św. ze starego kościoła będą odprawione o godz. 7.oo w kościele parafialnym.
 2. Starosta Dąbrowski wraz z samorządem powiatowym i parafią serdecznie zapraszają na Powiatowe Obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, które rozpoczną  się
  1 marca o godz. 18.00 Mszą Św. w intencji Żołnierzy Wyklętych w kościele parafialnym, a następnie odbędzie się złożenie kwiatów i zniczy pod Pomnikiem w Parku Miejskim.
 1. Dziękujemy za deklaracje cmentarne składane w kancelarii oraz za dokonywane opłaty roczne. Zwracamy się również z prośbą, by składając deklaracje w kancelarii nie zwlekać z opłatą na konto, gdyż zwłoka znacznie utrudnia zlokalizowanie jakiego grobu dotyczy wpłata bankowa. Podobnie uwrażliwiamy, aby przy wpłatach na konto koniecznie wpisywać nr identyfikacyjny grobu.   
 2. W przyszłą niedzielę składka na tacę do kopert na inwestycje parafialne. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
 1. KSW działające przy parafii w Dąbrowie Tarnowskiej zaprasza do wzięcia udziału
  w tegorocznym konkursie palm wielkanocnych. Szczegóły i regulamin konkursu są umieszczone na stronie parafii. Zapraszamy.
 1. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.
 2. W kiosku parafialnym są do nabycia paschaliki i baranki wielkanocne.
 1. W przyszłą Niedzielę pod kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na leczenie
  i rehabilitację Marcina Sumary, który przeszedł udar mózgu i jest sparaliżowany, zbierać będzie najbliższa rodzina.
 1. Ogłoszenie poza duszpasterskie Komendy Powiatowej Policji w D.T. W ostatnim czasie na terenie powiatu dąbrowskiego miało miejsce kilka oszustw osób starszych. Aby wyłudzić pieniądze oszuści posługują się metodą na „wypadek drogowy” „osobę
  z rodziny” lub „policjanta
  ”, a podszywają się za krewnego, np. wnuczka, syna, córkę, kuzyna, który rzekomo znalazł się w bardzo trudnej sytuacji życiowej. Wskazania jak postępować w podobnej sytuacji można znaleźć na stronach parafii i tablicy ogłoszeń. Policja prosi też o informacje w takich sprawach dzwoniąc na numer alarmowy 112.