OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 6 Niedziela Wielkanocna 05.05.2024r.

1. W liturgii tygodnia będziemy przeżywać:

■ poniedziałek – święto św. Filipa i Jakuba Apostołów

■ środa uroczystość św. Stanisława, bpa i męcz., głównego patrona Polski i diecezji.

■ w przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

1. W poniedziałek, wtorek i środę wypadają Dni Krzyżowe – dni modlitw o szczęśliwe urodzaje, o uchronienie od burz, nawałnic i klęsk żywiołowych. O godz. 17.3o będzie procesja wokół kościoła ze śpiewem litanii do Wszystkich Świętych a na zakończenie będzie nabożeństwo majowe. Wierząc w siłę modlitwy błagajmy Boga o jego błogosławieństwo.
  2. Nabożeństwa majowe o godz. 17.3o w nowym kościele i o godz. 19.3o w starym kościele. Zachęcamy również do śpiewu litanii w domach i przy kapliczkach.
  1. Nabożeństwo modlitewne grupy św. Ojca Pio będzie w piątek o godz. 19.oo.
  1. Egzamin przed bierzmowaniem dla młodzieży ze SP 2 będzie w sobotę: dla klasy 7a o godz. 8.15, dla 7b o godz. 9.oo, dla 7c o godz. 9.45. Do udziału zapraszamy również rodziców kandydatów.
  2. Zwracamy się z prośbą o ofiary na składkę inwestycyjną w przyszłą niedzielę. Ofiary będą przeznaczone między innymi na gruntowny remont i przebudowę dzwonnicy.
  3. W najbliższą sobotę spotkanie Szkoły Biblijnej prof. Waldemara Rakocego a w niedzielę kolejne kazania katechizmowe.
  4. W poniedziałek, wtorek i środę będzie koszenie trawy na cmentarzu
  5. Księga intencji mszalnych na przyszły rok będzie dostępna od czerwca.
  6. Polecamy prasę katolicką, szczególnie „Gościa Niedzielnego”. Prasa dostępna w zakrystii i kiosku parafialnym. Książka pt. „Powrót” będzie dostępna od poniedziałku w kiosku parafialnym.
  7. W przyszłą niedzielę 12 maja po Mszy św. o godz. 18.oo odbędzie się recital organowy Bartosza Patryka Rzymana, artysty, który ukończył Akademię Muzyczną we Wrocławiu, występuje w kraju i za granicami, nagrywa płyty, w 2023 muzyk był nominowany do nagrody „Osobowość roku 2022” w dziedzinie kultury za promowanie współczesnej muzyki organowej. Artysta zaprezentuje utwory polskich i niemieckich twórców XX i XXI wieku, w tym kilka kompozycji, które będą miały swoją premierę w Dąbrowie Tarnowskiej. Po recitalu będzie możliwość nabycia płyt. Serdecznie zapraszamy na koncert!!!