Parafia DT

Parafia pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA 26.11.2023r.

 1. Obchodzimy dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to święto patronalne Akcji Katolickiej, Liturgicznej Służby Ołtarza oraz KSM.
 2. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent.
 3. Rycerstwo Niepokalanej zaprasza do uczestnictwa w nowennie przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia, która będzie odprawiana od 29 listopada przed Mszą św. wieczorną.
 4. Od kilku dni kościoły są ogrzewane, prosimy o zamykanie drzwi wejściowych, jak również drzwi wahadłowych w kościele parafialnym.
 5. Spotkanie Rady Duszpasterskiej będzie w środę po Mszy wieczornej.
 6. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. będzie poświęcenie opłatków na stół wigilijny. Opłatki te będą rozprowadzać przed kościołem członkowie Rady Duszpasterskiej, Parafialnego Zespołu Caritas i Akcji Katolickiej. Ofiary składane przy tej okazji to jednorazowy datek na całoroczne utrzymanie służby kościelnej. Doceńmy fakt, że mamy wysprzątany, czysty kościół, zawsze pięknie przystrojony, że otoczenie kościołów i budynków parafialnych jest zadbane, że liturgia jest sprawowana w godnych warunkach. Zawdzięczamy to ofiarnej pracy służby kościelnej. Solidarnie włączmy się w pokrycie kosztów z tym związanych składając ofiarę przy okazji rozprowadzania opłatków. Dziękujemy serdecznie za wszystkie ofiary również te uwzględniające inflację i zmieniające się warunki finansowe.
 7. Katechizacja dla osób przygotowujących się do sakramentu małżeństwa planowana jest w terminie 26-28 stycznia 2024r. Katechizacja prowadzona jest w formie dialogu narzeczeńskiego, stąd wymagane jest, by uczestnicy zgłaszali się parami.
 8. Od grudnia br. roku spotkania dla narzeczonych w paradni rodzinnej będą wg. następującego porządku: pierwsze spotkanie w pierwsze i trzecie wtorki tygodnia, drugie i trzecie spotkanie w drugie i czwarte czwartki miesiąca.
 9. Przygotowując się do Świąt nie możemy zapomnieć o ubogich, których nie brakuje. Chcemy przygotować świąteczne paczki dla nich w ramach „Akcji Kilo”. Od tego roku możemy pomóc ubogim na trzy sposoby; 1 sposób: W przyszłą niedzielę panie z  Caritas będą rozdawać przed kościołem specjalne torby Caritas na których jest wydrukowana lista produktów. Wypełnione produktami torby można składać od środy 6 grudnia do soboty 9 w godzinach 15-18 w domu parafialnym. 2 sposób: Jeśli ktoś ma życzenie i jest mu tak wygodniej, to może złożyć ofiarę pieniężną na ubogich do puszek w następną niedzielę. 3 sposób: W dniach 14-15 grudnia w oznaczonych sklepach miasta można będzie złożyć zakupione produkty do przygotowanych koszy. W tym roku chcemy się tymi darami podzielić również z mieszkańcami diecezji Charkowsko Zaporowskiej na Ukrainie, gdzie trwa okrutna wojna, o co prosi tamtejszy Ks. Biskup.
 10. W kiosku parafialnym są do nabycia Kalendarze Rolników oraz Ewangelie. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać o tym, co łączy, a co różni Kościoły katolicki i prawosławny.
 11. Z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: śp. Helena Fido z ul. Szarwarskiej, śp. Róża Kozicka z ul. Szkolnej, śp. Roman Burzec (pogrzeb we wtorek o 14.oo). Polećmy zmarłych miłosiernemu Bogu. „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.