Parafia DT

Parafia pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 13 NIEDZIELA ZWYKŁA 30.06.2024r.

 1. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym Msze św. w dni powszednie sprawowane są wg następującego porządku: o godz. 6.oo, 6.3o i 18.oo, w starym kościele o godz. 7.oo. Od przyszłej niedzieli przez okres wakacyjny nie ma Mszy św. o godz. 13.oo.
 2. Nowenna do miłosierdzia Bożego we wtorek a do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.3o, godzina miłosierdzia w piątek o godz. 15.oo.
 3. W tym tygodniu spłaciliśmy ostatnią ratę za odnowienie elewacji kościoła parafialnego, oraz za inne prace towarzyszące. Koszt tych prac realizowanych przez ostatnie dwa lata wyniósł 1 220 000 zł. Bóg zapłać wszystkim wspierającym ofiarami te inwestycje. W tej chwili trwają prace przy budowie pomieszczeń gospodarczych i garaży a dalszej kolejności w tym roku chcemy odnowić i przebudować dzwonnicę, wymienić przeciekającą cześć poszycia dachu na domu parafialnym, uszczelnić przeciekające balkony na budynku plebanii oraz wymalować kaplicę cmentarną. Prace te będą realizowane od września br. Zwracamy się z prośbą o ofiary do kopert w najbliższą niedzielę i następne pierwsze niedziele miesiąca na pokrycie kosztów tych prac. Bóg zapłać wszystkim, którzy ofiarami i pracą wspierają te inwestycje.
 4. Spowiedź przed I piątkiem dla dzieci w środę od godz. 17.oo, dla młodzieży w czwartek od godz. 17.oo. Prosimy o dostosowanie się do tego porządku, gdyż ze względu na okres urlopowy nie będziemy w stanie wyspowiadać wszystkich w I piątek.
 5. Msze św. w I Piątek o godz. 6.oo, 7.oo, 16.oo i 18. W starym kościele o 7.oo. W okresie wakacyjnym nie ma Mszy św. o godz. 19.oo w starym kościele.
 6. W sobotę 6 lipca przypada wspomnienie liturgiczne bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, która jest patronką współpracy misyjnej w diecezji tarnowskiej. Jest to również patronalne święto Apostolstwa Chorych.
 7. W sobotę o godz. 7.oo Msza św. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Zmiana różańcowa.
 8. Wyjazd do Częstochowy na Pielgrzymkę Nauczycieli organizowaną przez KSW będzie we wtorek 2 lipca o godz.5.00 z parkingu przed kościołem.
 9. We wtorek 9 lipca będziemy gościć pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki Przemyskiej na Jasną Górę. Gdyby ktoś chciał wesprzeć przygotowanie obiadu dla pielgrzymów, może to uczynić składając ofiarę do puszek na ten cel w przyszłą niedzielę.
 10. Trwają zapisy na Rowerową Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach od 18 do 21 lipca br. Zapisu można dokonać przez stronę plTam też można znaleźć wszelkie informacje o pielgrzymce.
 11. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.
 12. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: śp. Faustyna Kiwior z ul. Czernia, śp. Danuta Zielińska z Brnika. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.