Parafia DT

Parafia pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 9 NIEDZIELA ZWYKŁA 02.06.2024r.

 1. Trwa oktawa Bożego Ciała. Procesja eucharystyczna po Mszy św. wieczornej o godz. 18.oo. Rodziców z dziećmi zachęcamy do uczestnictwa.
 2. Możliwość spowiedzi przed I piątkiem w środę i czwartek od godz. 17.oo.
 3. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. O godz. 16.3o będzie nabożeństwo dla najmłodszych dzieci i ich błogosławieństwo. Błogosławieństwo dzieci przedszkolnych i szkolnych oraz poświęcenie wianków będzie po Mszy św. o godz. 18.oo.
 4. W piątek wypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest równocześnie Dniem Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Jest to też I piątek czerwca. Msze św. godz. 6.oo, 7.oo, 16.oo (dla dzieci), 18.oo i 19.oo dla młodzieży w starym kościele. Po Mszy św. o godz. 18.oo będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła. Uroczystość znosi post piątkowy.
 5. W piątek uroczystość odpustowa w kaplicy w Oleśnicy. Msza odpustowa o godz. 18.oo pod przewodnictwem ks. prałata Ryszarda Piaseckiego.
 1. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
 2. W sobotę egzamin przed bierzmowaniem dla młodzieży ze SP 1, klasy a, b, c od godz. 8.15 w domu parafialnym.
 3. Paweł Dąbrowa składa serdeczne podziękowania za ofiary złożone na misje w ubiegłą niedzielę na łączna kwotę 21 tys. złotych.
 4. W dniu wczorajszym w naszej parafii miał miejsce obrzęd ustanowienia nowych lektorów dla Dekanatu Dąbrowa Tarnowska. 58 kandydatów zostało włączonych w poczet lektorów dekanatu, a 18-stu z nich dla naszej parafii. Gratulujemy i życzymy owocnej posługi
 5. W najbliższą sobotę po przebytym kursie przygotowawczym do posługi nadzwyczajnego szafarza Komunii św. biskup tarnowski Andrzej Jeż włączy dwóch parafian: p. Grzegorza Podkówkę, oraz p. Mariusza Toczek. Odtąd będą zanosić Komunię św. chorym w niedzielę oraz rozdzielać Komunię św. w czasie Mszy św.
 6. W przyszłą sobotę będzie zakończenie Szkoły Biblijnej a w przyszłą niedzielę ostatnie kazania katechizmowe będzie głosił ks. prof. Waldemar Rakocy.
 7. Na stronie parafii podane są terminy I Komunii św. na następne lata.
 8. Polecamy „Gościa Niedzielnego” w którym m.in. tekst o walce z krzyżem w naszej historii. Na stoliku za ławki do zabrania Dobre Nowiny.
 9. W dniu 8 czerwca godz. 9.oo na kortach parafialnych odbędą się zapisy i nabór wraz ze zbiórką otwartą dla dzieci w wieku od 10 do 15 lat osób chętnych do wstąpienia w szeregi Drużyny Orląt Związku Strzeleckiego „STRZELEC”. Informacje szczegółowe na tablicy ogłoszeń.
 10. Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Pomocna Dłoń” zaprasza do udziału w Festynie Charytatywnym, który odbędzie się 9 czerwca od godz. 14.oo na parkingu przed hotelem Cristal Park. Organizatorzy zapewniają bogaty program animacji, występów, konkursów z nagrodami, loterii fantowej. Dochód z festynu przeznaczony jest na budowę Środowiskowego Domu Samopomocy na terenie naszej Gminy.
 11. W ostatnim czasie odeszła do wieczności śp. Teresa Więcek z ul. Gruszowskiej. Polećmy ją miłosiernemu Bogu. Doby Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.