Parafia DT

Parafia pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 26 maja 2024 r.

 1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Trójcy św., która kończy czas komunii św. wielkanocnej.
 2. W czwartek wypada Uroczystość Bożego Ciała – jest to święto obowiązkowe, w którym należy przede wszystkim wziąć udział we Mszy św. Msze św. odprawiane będą jak w niedzielę – z tym wyjątkiem, że nie będzie Mszy św. o godz. 12.oo  w starym kościele i 13.oo w kościele parafialnym, a Msza św. o godz. 12.oo będzie w nowym kościele po zakończeniu procesji.
 3. Po Mszy św. o godz. 9.3o wyruszy procesja Eucharystyczna ulicami naszego miasta do czterech ołtarzy polowych, trasą jak w ostatnich latach.
 4. O wykonanie ołtarzy polowych prosimy: Samorząd Gminny, Chór Parafialny, Samorząd Powiatowy wraz z Urzędem Skarbowym oraz Cech Rzemiosł Różnych. O udział w procesji prosimy: dzieci sypiące kwiaty, dzieci III klasy w strojach komunijnych, Straż Pożarną, Orkiestrę, Cech Rzemiosł Różnych, Poczty Sztandarowe Stowarzyszeń, Organizacji i Instytucji. Powiatową Komendę Policji prosimy o zabezpieczenia trasy procesji. Mieszkańców domów przy trasie prosimy o dekorację ścian i okien emblematami religijnymi. Wszystkich wiernych prosimy o jak najliczniejszy i pobożny udział w procesji.
 5. W poniedziałek na 1600 zapraszamy dziewczynki z klas trzecich na próbę sypania kwiatów.
 6. Możliwość spowiedzi przed uroczystością Bożego Ciała będzie w środę od godz. 17.oo.
 7. Spotkanie Akcji Katolickiej będzie w poniedziałek po Mszy wieczornej
 8. W sobotę na Mszy św. o g. 1100 zostaną pobłogosławieni do posługi lektorów kandydaci z naszego dekanatu
 9. Akcja Katolicka naszego dekanatu zaprasza na pielgrzymkę do miejsc związanych z osobą bł kardynała Stefana Wyszyńskiego, w dniach 27-29 czerwca. O szczegółach można przeczytać w gablocie z ogłoszeniami parafialnymi
 10. Zachęcamy do zgłaszania się do Róży Rodziców modlących się za dzieci, brakuje jeszcze kilku osób by skompletować nową Różę. Deklaracje są do zabrania z tyłu za ławkami
 11. Organizatorzy zbiórki na leczenie Nikodema z ubiegłej niedzieli dziękują wszystkim ofiarodawcom, którzy złożyli w sumie 19 592, 50 zł i 10 euro. Bóg zapłać
 12. Polecamy dzisiejszego „Gościa Niedzielnego”
 13. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Stanisław Nowak z ul. Jagiellońskiej, śp. Emilia Krajewska z ul Piłsudskiego, śp. Monika Baradziej (zmarła w USA Msza św. z racji pogrzebu będzie we worek o 1800). Polećmy ich miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
 14. Ogłoszenie poza duszpasterskie:  Jednostka Strzelecka informuje że dzisiaj (26.05) odbędzie się wyścig rowerowy Tour de Powiśle Dąbrowskie. W związku z tym wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym w godzinach od 12 do 15. Zachowajmy ostrożność i stosujmy się do zaleceń osób zabezpieczających wyścig.