Parafia DT

Parafia pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
33 NIEDZIELA ZWYKŁA 13 listopada 2022r

 1. Dziękujemy serdecznie za ofiary na inwestycje parafialne. Ofiary złożyło 318 rodzin na kwotę 41 900 i 500 $. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
 2. Ks. Proboszcz składa serdeczne podziękowania za złożone życzenia rocznicowe, ofiarowane Msze św. i wszelkie dowody życzliwości oraz za obecność wielu parafian na pogrzebie swojego Ojca, za zamówione Msze św., ofiarowane modlitwy, przekazane kondolencje oraz złożone wieńce i wiązanki nagrobne. Bóg zapłać.
 3. Dzisiaj przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, z tej okazji zbiórka do puszek na „Kościół w potrzebie”.
 4. Dziś spotkanie Rycerstwa Niepokalanej o godz. 17.00 w domu parafialnym.
 5. Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców zaprasza na modlitwę różańcową połączoną z wypominkami za zmarłych nauczycieli dąbrowskich szkół we wtorek o godz. 17.30.
 6. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30. Różaniec za zmarłych wypominanych codziennie o godz. 17.30. Godzina Miłosierdzia w piątek o 15.00.
 7. Spotkanie młodzieży klas ósmych przygotowującej się do sakramentu bierzmowania będzie w czwartek. O godz. 17.00 spotkanie w Domu Parafialnym, o 17.3o różaniec za zmarłych, o 18.00 Msza św. w czasie której każdy z młodych otrzyma Pismo święte.
 8. W piątek 18 listopada wypada wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny – święto patronalne Ruchu Czystych Serc.
 9. W przyszłą niedzielę wypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to święto patronalne Akcji Katolickiej, Liturgicznej Służby Ołtarza oraz KSM.
 10. W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Życia Kontemplacyjnego oraz Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych.
 11. Na stoliku za ławkami oraz w kiosku parafialnym są do nabycia Kalendarze Rolników w cenie 35 zł. Natomiast do dzisiejszego „Gościa” jest dołączona ostatnia już płyta z cyklu Biblia Audio a w niej księgi Nowego Testamentu: Apokalipsa św. Jana oraz Listy Apostolskie. Apelujemy, by zabierając prasę czy inne publikacje uiścić uczciwie stosowną opłatę.
 12. W oktawie Świąt Bożego Narodzenia będziemy przeżywać Święto Świętej Rodziny i świętować jubileusze małżeńskie. Z tej okazji małżonkom obchodzącym srebrny oraz złoty jubileusz, czyli 25 i 50 – lecie małżeństwa chcemy przekazać specjalne błogosławieństwo. Dlatego też prosimy tegorocznych małżonków Jubilatów, lub też ich dzieci, aby zgłosiły chęć otrzymania pamiątkowego błogosławieństwa w kancelarii parafialnej do 15 grudnia. Dotyczy to małżonków świętujących w tym roku 25 oraz 50 lecie małżeństwa.
 13. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności śp. Jan Wężowicz z oś. Kościuszki, śp. Michalina Dunajko z ul. Żabieńskiej. Polećmy ich miłosiernemu Bogu. „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.