Parafia DT

Parafia pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

 1. Obchodzimy dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to święto patronalne Akcji Katolickiej, Liturgicznej Służby Ołtarza oraz KSM.
 2. W dniu dzisiejszym przypada również Światowy Dzień Życia Kontemplacyjnego oraz Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych.
 3. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent.
 4. We wtorek przypada druga rocznica śmierci śp. ks. prałata Józefa Poremby. Msza św. w jego intencji będzie o godz. 6.oo.
 5. Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas będzie w środę po Mszy św. wieczornej.
 6. Spotkanie Rady Duszpasterskiej będzie w czwartek po Mszy św. wieczornej.
 7. W najbliższą sobotę 26 listopada po Mszy św. wieczornej Wincentyńska Młodzież Maryjna zaprezentuje przedstawienie o Cudownym Medaliku oraz będzie rozdawała cudowne medaliki.
 8. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę do puszek na Kościół cierpiący z powodu prześladowań.
 9. Od dziś kościoły są ogrzewane, prosimy o zamykanie drzwi.
 10. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. będzie poświęcenie opłatków na stół wigilijny. Opłatki te będą rozprowadzać przed kościołem członkowie Rady Duszpasterskiej i Akcji Katolickiej. Ofiary składane przy tej okazji to jednorazowy datek na całoroczne utrzymanie służby kościelnej. Doceńmy fakt, że przychodząc do świątyni możemy uczestniczyć w liturgii, która ma godną oprawę muzyczną, że mamy czysty kościół, zawsze pięknie przystrojony, że otoczenie kościołów jest zadbane. Zawdzięczamy to ofiarnej pracy służby kościelnej. Solidarnie włączmy się w pokrycie kosztów z tym związanych składając ofiarę przy okazji rozprowadzania opłatków. Dziękujemy serdecznie za te ofiary.
 11. Dziś w „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać o podjętej przez dziesięciu współczesnych malarzy próbie namalowania obrazu Jezusa Miłosiernego według wizji s. Faustyny opisanej w Dzienniczku.
 12. Z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: śp. Grzegorz Wiśniowski z Oleśnicy, śp. Barbara Bednarz z ul. Szkolnej, śp. Laura Krzak z ul. Jagiellońskiej. Polećmy zmarłych miłosiernemu Bogu. „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.