OGŁOSZENIA PARAFIALNE 20 Niedziela Zwykła 20.08.2023r.

1. Zapraszamy do uczestnictwa w nowennie do miłosierdzia Bożego we wtorek o godz. 17.3o, do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.3o, Godzina Miłosierdzia w piątek o godz. 15.oo.
  2. W liturgii tygodnia:

■ we wtorek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej.

■ w czwartek – święto św. Bartłomieja Apostoła.

■ w sobotę – uroczystość NMP Częstochowskiej.

1. Witamy w naszej parafii ks. prałata Ryszarda Piaseckiego, naszego Rodaka, który po przejściu na emeryturę powrócił do swojej rodzinnej parafii. Życzymy Ks. Prałatowi Ryszardowi dobrego pobytu wśród swoich, zdrowia, wszelkiej Bożej pomyślności i ludzkiej życzliwości.
  2. Paweł Dąbrowa, przekazuje serdeczne podziękowania za ofiary złożone w ostatnią niedzielę na misje w kwocie 18 400 zł 185 $ i 55 euro oraz za ofiary z wiązanek ziół i kwiatów w wysokości 4070 zł. Bóg zapłać wszystkim dobroczyńcom.
  3. Dziękujemy za ofiary złożone do puszek na poszkodowanych przez powódź w Słowenii w kwocie 7 tys. zł. Bóg zapłać.
  4. Zapisy na wyjazd autokarem na Jasną Górę w piątek 25 sierpnia w kancelarii parafialnej.
  1. Akcja Katolicka organizuje wyjazd autokarem na uroczystość beatyfikacyjną rodziny Ulmów w Markowej. Zachęcamy do udziału w tej doniosłej uroczystości, prosząc o możliwie szybkie zgłoszenie udziału pod numerem tel.: 722 398 624 (p. Andrzej Łoboda).
  2. Przypominamy, że uczestników Mszy św. obowiązuje odpowiedni strój; kobiety mają mieć zakryte ramiona a mężczyźni długie spodnie.
  3. W „Gościu Niedzielnym” między innymi o tym, dlaczego wielu ludzi wierzy fałszywym przewodnikom duchowym.