19 NIEDZIELA ZWYKŁA 13 SIERPNIA 2023r.

1. Zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie dziś o godz. 18.oo.
  2. Dziękujemy serdecznie za ofiary złożone na prace przy kościele parafialnym w ubiegłą niedzielę na tacę, jak również na konto parafialne przez przez 340 rodzin na kwotę 38 000 zł. Bóg zapłać wszystkim, którym zależy na postępie tych prac i za ich wspieranie.
  3. Dziękujemy również za dzisiejsze ofiary na misje prowadzone przez naszego Rodaka misjonarza ks. Pawła Dąbrowę. Bóg zapłać.
  4. We wtorek przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto obowiązkowe; Msze św. według porządku niedzielnego. W czasie Mszy św. odbywa się poświęcenie wiązanek ziół, zbóż i kwiatów w duchu dziękczynienia za szczęśliwe zbiory i błogosławieństwo w pracach polowych.
  5. We wtorkową Uroczystość przed kościołem parafialnym będzie można nabyć wiązanki ziół i kwiatów przygotowane przez Wdowy Konsekrowane, a dochód z nich będzie przekazany na misje ks. Pawła.
  6. Uroczystość Wniebowzięcia NMP jest świętem patronalnym Rycerstwa Niepokalanej. Dziękujemy Rycerstwu Niepokalanej za prowadzenie nowenny przygotowującej do Uroczystości Wniebowzięcia.
  7. W czwartek wyrusza Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Można zapisywać się na autobus do Częstochowy w ostatnim dniu pielgrzymki. Jeden autokar wyjeżdża o godz. 5.oo, drugi o godz. 7.oo na wejście pielgrzymki. Koszt 50 zł od osoby. Zapisy i opłata w kancelarii.
  8. Zachęcamy również do duchowego pielgrzymowania tych, którzy nie mogą pójść pieszo poprzez łączność z pielgrzymami poprzez radio RDN, które będzie relacjonowało wydarzenia pielgrzymkowe.
  9. W odpowiedzi na apel Przewodniczącego KEP arcybiskupa Stanisława Gądeckiego w Uroczystość Wniebowzięcia będziemy modlić się za poszkodowanych przez powódź w Słowenii i wspierać ich ofiarami do puszek.
  10. Polecamy dzisiejszego „Gościa Niedzielnego” w którym znajdziemy podsumowanie Światowych Dni Młodzieży.
  11. Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, serdecznie zaprasza do udziału w obchodach Święta Wojska Polskiego i 103. rocznicy Bitwy Warszawskiej, które odbędą się we wtorek 15 sierpnia 2023. Uroczystość rozpocznie się o godzinie 18.oo Mszą Świętą w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym w Dąbrowie Tarnowskiej. O godz. 19.oo na placu kościelnym odbędzie się wspaniały koncert patriotyczny w wykonaniu Izabeli Szafrańskiej i Tadeusza Seiberta. Wstęp na koncert jest bezpłatny.  Serdecznie zapraszamy!
  12. W ostatnim czasie odeszli do wieczności śp. Genowefa Jaworska z ul. Kościuszki, śp. Józef Szkotak z ul. Niecałej (pogrzeb w poniedziałek o godz. 11.oo).p Polećmy ich miłosiernemu Bogu. „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.