Parafia DT

Parafia pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
1 Niedziela Adwentu – 27 listopada 2022 r.

 1. Okres Adwentu, który dziś rozpoczynamy, to czas oczekiwania na ostateczne przyjście Jezusa. Drogę naszego Adwentu niech wypełnia bardziej zaangażowana modlitwa osobista, adoracja, uczestnictwo w roratach, czyny miłości i miłosierdzia.
 2. Zachęcamy do uczestnictwa w Mszy św. Roratniej ku czci Matki Najświętszej. W dni powszednie Roraty będą odprawiane o godz. 6.3o w starym kościele i o godz. 18.oo w kościele parafialnym. Pół godziny przed Mszami roratnimi będziemy śpiewać Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
 3. Dzisiaj święcimy opłatki na stół wigilijny. Po Mszach św. członkowie Rady Duszpasterskie, Caritas i Akcji Katolickiej będą je rozprowadzać przez najbliższe niedziele. Przy tej okazji raz w roku składamy ofiarę na utrzymanie służby kościelnej. Wszystkim ofiarodawcom składamy szczere podziękowanie. Bóg zapłać.
 4. W poniedziałek przypada 12 rocznica święceń biskupich Pasterza naszej diecezji – bpa. Andrzeja Jeża; w naszych modlitwach polecajmy Jego osobę dobremu Bogu.
 5. We wtorek 29 listopada o g. 17.oo rozpoczynamy Nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP.
  We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.
 6. Spowiedź przed I piątkiem dla dzieci w środę od 17.oo, dla młodzieży w czwartek od godz. 17.oo.
 7. W I Piątek Msze św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 6.oo, 7.oo, 16.oo dla dzieci (roratnia) oraz o 18.oo i o 19.oo dla młodzieży w starym kościele. O godz. 5.4o śpiewane są godzinki do Serca Jezusowego.
 8. W najbliższy czwartek i piątek w większych sklepach spożywczych i chemicznych będą wystawione kosze na dary dla najuboższych w parafii, w ramach adwentowej „Akcji Kilo”. Z góry dziękujemy za wsparcie tej akcji charytatywnej.
 9. Prosimy małżonków świętujących w tym roku 50 lecie małżeństwa albo ich dzieci oraz małżonków świętujących 25 lecie małżeństwa o zgłaszanie tej rocznicy w kancelarii parafialnej. Małżonkom Jubilatom chcemy przekazać okolicznościowe błogosławieństwo.
  Zwracamy się z prośbą o ofiary do kopert w przyszłą niedzielę. Musimy gromadzić środki na ogrzewanie w okresie zimowym; jeśli coś zostanie to będzie przeznaczone na dalsze prace przy elewacji świątyni parafialnej w przyszłym roku.
 10. Najbliższa niedziela będzie obchodzona jako Dzień Modlitwy za Kościół na Wschodzie. Zbiórka ofiar do puszek będzie przeznaczona na działalność Kościoła katolickiego na tych terenach.
 11. Wincentyńska Młodzież Maryjna w piątki po roratach będzie rozporowadzać dekoracje i kartki świąteczne oraz w niedziele adwentu po Mszy o godz. 8.oo, 9.3o i 13.oo.
 12. Nasz rodak ks. Bartłomiej Wilkosz przygotował na tegoroczny adwent rozważania na każdy dzień, wydane w formie książeczki. Gorąco zachęcamy do nabycia tych rozważań, które są cenną pomocą do głębszego przeżycia adwentu. Książeczki są wyłożone na stoliku za ławkami; ofiara 10 zł.
 13. Do „Gościa” dołączony jest kalendarz ścienny na 2023 rok z wizerunkami świętych.
 14. Od dziś można nabywać świece adwentowe na rzecz ubogich.
 15. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Stanisława Szwarcenberg z ul. Jagiellońskiej. Polećmy ją miłosiernemu Bogu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.