Parafia DT

Parafia pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 11 NIEDZIELA ZWYKŁA 16.06.2024r.

 1. Dziękujemy za ofiary składane dziś do puszek na działalność misyjną ks. Zbigniewa w Kazachstanie. Bóg zapłać.
 2. Nowenna do miłosierdzia Bożego we wtorek, do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.3o. Godzina Miłosierdzia w piątek o 15.oo.
 3. W dniu jutrzejszym uroczystość odpustowa ku czci św. Brata Alberta Chmielowskiego połączona z 25 rocznicą istnienia Dąbrowskiego Hospicjum.
 4. Możliwość spowiedzi św. z okazji zakończenia roku szkolnego będzie w czwartek od godz. 17.oo. Zachęcamy dzieci, młodzież i rodziców do skorzystania z tej okazji.
 5. Msze św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego w piątek:

■ Dla Szkół Średnich o godz. 7.3o w kościele parafialnym.

■ Dla SP nr 1 o godz. 8.oo w starym kościele.

■ Dla SP nr 3 o godz. 9.oo w kościele parafialnym.

■ Dla SP nr 2 o godz. 10.oo. w kościele parafialnym.

 1. Właścicielom grobów na cmentarzu parafialnym przypominamy o obowiązku złożenia deklaracji dysponenta grobu w kancelarii parafialnej.
 2. Kancelaria parafialna czynna jest w dniu powszednie w godz. 7.3o – 9.oo oraz 16.3o-18.oo w wyjątkiem piątków, niedziel i świąt.
 3. Rzemieślnicy Cechu organizują autokarowy wyjazd do Częstochowy na 43 Ogólnopolską Pielgrzymkę Rzemiosła Polskiego, dnia 30.06.2024r. W drodze powrotnej  –  Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin. Zapisy w Biurze Cechu, Rynek 35
 4. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Dzisiaj w Gościu zapowiadamy Marsz dla Życia i Rodziny, który dziś przejdzie ulicami Warszawy, Krakowa i kilkunastu innych polskich miast.
 5. Ogłoszenia poza duszpasterskie:

Starosta Dąbrowski wraz współorganizatorami serdecznie zaprasza w dniu dzisiejszym do zespołu dworsko-parkowego w Brniu na IV Powiatowy Dzień Bezpieczeństwa pod hasłem „Bezpieczna rodzina”. Na wszystkich uczestników czeka wiele różnorodnych atrakcji, w tym m.in. wirtualna strzelnica, transmisja meczu Polska – Holandia, a także Pokaz Zabytkowych i Unikatowych Samochodów i Motocykli. Impreza zakończy się zabawą taneczną.

 1. W ostatnim czasie odeszli do wieczności śp. Andrzej Ptak z ul. Legionistów (pogrzeb odbył się w Tarnowie), śp. Jadwig Lustofin z ul. Oleśnickiej, (pogrzeb w poniedziałek o godz. 13.3o), śp. Jan Żelazowski z ul Grunwaldzkiej (pogrzeb w poniedziałek o godz. 15.oo), śp. Halina Bator (pogrzeb we wtorek o godz. 13.oo), śp. Jan Osak z Rynku (pogrzeb we wtorek o godz. 15.oo) Polećmy ich miłosiernemu Bogu. Doby Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.