OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 10 NIEDZIELA ZWYKŁA 09.06.2024r.

1. W dniu wczorajszym zakończyły się zajęcia Szkoły Biblijnej a dziś ostatnie kazania katechizmowe głosi ks. profesora Waldemara Rakocego. Dziękujemy księdzu profesorowi za trzyletnią posługę w naszej parafii.
  2. W najbliższą niedzielę 16 czerwca kleryk pochodzący z naszej parafii Jakub Stafii w Warszawie przyjmie obrzęd kandydatury oraz strój duchowny czyli sutannę. Polecamy osobę naszego kleryka modlitwie parafian.
  3. W liturgii tygodnia: wtorek – wspomnienie św. Barnaby Apostoła, środa – wspomnienie bł. Ks. Romana Sitko, czwartek – św. Antoniego z Padwy, piątek -wspomnienie bł. Michała Kozala.
  4. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie Rady Duszpasterskiej.
  5. W czwartek nabożeństwo fatimskie o godz. 18.oo połączone z wprowadzeniem do kościoła relikwii błogosławionej rodziny Ulmów. Nabożeństwo będzie prowadził ks. prałat Jan Szeląg – Dyrektor Duszpasterstwa Ogólnego Archidiecezji Przemyskiej.
  6. W czwartek spotkanie nadzwyczajnych szafarzy Eucharystii po Mszy św. wieczornej.
  7. W piątek nabożeństwo Modlitewne Ojca Pio o godz. 19.oo.
  1. W przyszłą niedziele kazania będzie głosił ks. Zbigniew Lenart pracujący w Kazachstanie a my będziemy mogli wesprzeć jego działalność misyjną ofiarami do puszek.
  2. Składka inwestycyjna z czerwca zostaje przeniesiona na pierwszą niedziele lipca.
  3. Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców 2 lipca organizuje wyjazd na Jasną Górę na Ogólnopolską Pielgrzymkę Nauczycieli. Zapisy w kiosku parafialnym.
  4. W „Gościu Niedzielnym” polecamy tekst o kultach Serca Jezusa i Serca Maryi.
  5. Stowarzyszenie ,,Pomocna Dłoń” w Dąbrowie Tarnowskiej zaprasza na Festyn Charytatywny, który odbędzie się w dniu dzisiejszym od godziny 14.oo na parkingu przed Hotelem ,,Cristal Park”. W bogatym programie wiele ciekawych atrakcji zarówno dla dzieci i dorosłych oraz loteria fantowa z losowaniem atrakcyjnych nagród głównych. Zapraszamy do licznego udziału.
  6. Starosta Dąbrowski wraz współorganizatorami serdecznie zaprasza w niedzielę 16 czerwca do zespołu dworsko-parkowego w Brniu na IV Powiatowy Dzień Bezpieczeństwa pod hasłem „Bezpieczna rodzina”. Na wszystkich uczestników czeka wiele różnorodnych atrakcji, w tym m.in. wirtualna strzelnica, transmisja meczu Polska – Holandia, a także Pokaz Zabytkowych i Unikatowych Samochodów i Motocykli. Impreza zakończy się zabawą taneczną. Szczegóły dostępne na stronie internetowej Powiatu oraz na plakatach.
  7. W ostatnim czasie odeszli do wieczności śp. Dorota Majcher z ul. Szkolnej, śp. Stanisława Konieczna z Oleśnicy. Polećmy ich miłosiernemu Bogu. Doby Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.