Parafia DT

Parafia pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 6 Niedziela Zwykła 11 lutego 2024 r.

 1. Dziś rozpoczynamy 40-godzinne nabożeństwo w duchu wynagrodzenia za nasze grzechy i grzechy ludzi Kościoła. Po południu adoracja wg następującego porządku:

– godz. 14.oo – adoracja osób konsekrowanych

– godz. 15.oo – adoracja niewiast

– godz. 17.oo – adoracja mężczyzn (o 1730 nieszpory śpiewane)

 1. W poniedziałek i wtorek po Mszy św. o godz. 7.oo do 9.oo będzie adoracja prywatna. (nie ma Mszy św. o godz. 8.oo). Od godz. 9.oo adoracja wg. następującego porządku:
 • godz.09.oo – z Oś. Westerplatte
 • godz.10.oo – z Oleśnicy
 • godz.11.oo – z Gruszowa Małego
 • godz.12.oo – z Bagienicy
 • godz.13.oo – z Rudy – Zazamcza
 • godz.14.oo – z centrum Dąbrowy i Podkościela
 • godz.15.oo – z Oś. Kościuszki
 • godz.16.oo – dzieci ze Szkoły Podstawowej
 • godz.17.oo – młodzież ze Szkół Średnich i wierni z Os. Domków Jednorodzinnych

Bardzo prosimy, by przez pierwsze pół godziny adoracje poprowadzili Zelatorzy i Zelatorki Żywego Różańca, drugie pół godziny adoracja w ciszy. Na zakończenie nabożeństwa 40 godzinnego będą nieszpory o godz. 17.3o a po nich Msza św. z kazaniem.

 1. Henryk Chlipała, misjonarz z Peru, dziękuje za ofiary złożone na misje w ubiegłym tygodniu w kwocie 27 tys. zł. Bóg zapłać również za dzisiejsze ofiary na inwestycje parafialne.
 2. W Środę Popielcową rozpoczyna się Wielki Post. W tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych. Msze św. o godz. 6.oo, 7.oo, (w starym kościele) o 8.oo, 9.3o, 16.oo, 18.oo. Na każdej Mszy św. będzie obrzęd posypywania głów popiołem na znak pokuty i nawrócenia. Składka na tacę będzie na cele charytatywne.
 3. W środę rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne, które będzie głosił Marcin Szwarc OMI Misjonarz Oblat Maryi Niepokalanej, misjonarz ludowy, rekolekcjonista, kierownik duchowy z Gdańska. W czwartek, piątek i sobotę nauki rekolekcyjne na Mszach św. o godz. 6.3o w starym kościele i 8,oo, 18.oo w kościele parafialnym. Nauka stanowa dla małżonków i rodziców w czwartek o godz. 19.oo. Młodzież, szczególnie bierzmowana w tym roku, ma obowiązek uczestnictwa w spotkaniu rekolekcyjnym w piątek o godz. 19.oo w kościele parafialnym. Msza św. dla chorych i osób starszych będzie w sobotę o godz. 13.oo. Program rekolekcji jest podany na tablicy ogłoszeń i stronach parafii. W piątek i sobotę składka na tacę będzie przeznaczona na cele rekolekcyjne.
 4. W związku z rozpoczynającym się Wielkim Postem, zwracamy się do wszystkich z apelem o pogłębienie życia duchowego: o udział w adoracji wieczystej, o zaangażowanie się w wielkopostne praktyki postu, modlitwy i jałmużny oraz udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalów.
 5. W Środę Popielcową rozpoczynamy Wielkopostną Godzinę Miłosierdzia, która będzie prowadzona przez cały Wielki Post codziennie o godz. 15.oo.
 6. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej będzie w piątek:
 • dla dzieci szkolnych o godz. 16.3o
 • dla dorosłych o 17.3o
 • dla młodzieży w starym kościele o godz. 19.oo.
 1. Gorzkie Żale w niedziele w starym kościele o godz. 14.3o oraz o 17.oo w kościele parafialnym.
 2. Zachęcamy do czytelnictwa dobrej prasy katolickiej. Dziś „Gość Ekstra” na czas Postu.
 3. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności śp. Jolanta Pęcak z ul. Zacisze, śp. Ludwika Trela z Gruszowa Małego, pogrzeb we wtorek o godz. 14.oo „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.