Parafia DT

Parafia pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 1 Niedziela Wielkiego Postu 18.02.2024 r.

 1. Dzisiaj zakończenie parafialnych rekolekcji wielkopostnych. Serdecznie dziękujemy Ks. Rekolekcjoniście Marcinowi Szwarc OMI za duchowe prowadzenie nas przez te dni. Dziękujemy również wszystkim, którzy wzięli udział w rekolekcjach.
 2. Dziękujemy serdecznie za ofiary na składkę inwestycyjną złożone przez 320 rodzin w kwocie 32 tys. zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
 3. Nabożeństwo Gorzkich Żalów z kazaniem pasyjnym w starym kościele o godz. 14.3o, w nowym kościele o godz. 17.oo. Za pobożny udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 4. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej jest odprawiane w piątek:
 • dla dzieci szkolnych o godz. 16.3o
 • dla dorosłych o 17.3o
 • dla młodzieży w starym kościele o godz. 19.oo.
 1. Godzina Miłosierdzia codziennie o godz. 15.oo.
 2. Spotkanie Pań z Parafialnego Oddziału Caritas będzie w piątek po Mszy św. wieczornej.
 3. Rycerstwo Niepokalanej zaprasza wszystkich parafian, którym leży na sercu dobro i pomyślność naszej Ojczyzny na XX diecezjalne czuwanie modlitewne Stowarzyszenia Rycerstwo Niepokalanej w najbliższą sobotę 24 lutego. Rozpoczęcie o godz. 9.oo. Program jest umieszczony na tablicy ogłoszeń.
 4. W przyszłą niedzielę przypada dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Ofiary do puszek będą zbierane na ten cel.
 5. W kiosku parafialnym można nabywać baranki wielkanocne.
 6. Informujemy, że księga intencji mszalnych na ten rok jest już zapełniona. Zostaje możliwość zamawiania Mszy nowennowych w każdy wtorek za zmarłych, natomiast w środy szczególnie za żywych o godz. 18.oo.
 7. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Gość Niedzielny rozpoczyna szkołę modlitwy w której nauczycielem jest sam Jezus. W pierwszej odsłonie „Ojcze nasz” i znaczenie wytrwałości w modlitwie.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Gertruda Wolnik z ul. Grunwaldzkiej, śp. Wanda Kmieć z ul. Jagiellońskiej. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.