24 NIEDZIELA ZWYKŁA 11.09.2022r.

1. Dziękujemy za ofiary złożone na elewacje kościoła w wysokości 34 tys. zł przez 340 rodzin. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
  2. Spotkanie rodziców młodzieży klas ósmych będzie w poniedziałek po Mszy św. wieczornej. Obecność obowiązkowa.
  3. Zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie we wtorek o godz. 18:00.
  4. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.
  5. W środę przeżywać będziemy święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
  6. Spotkanie lektorów będzie w środę po Mszy wieczornej.
    Msze św. w int. ks. proboszcza są odprawiane o godz. 6:00.
  7. Dzieci ze szkół podstawowych zapraszamy do zapisania się do adoracji wieczystej u księży katechetów. Prosimy rodziców o słowo zachęty do swoich dzieci w tej sprawie.
  8. Osoby adorujące prosimy o sumienną adorację w wybranych godzinach zarówno w ciągu dnia jak i w nocy.
  9. Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. ze SP nr 1,2,3, będzie w czwartek o godz. 19:00 w kościele parafialnym.
  10. Spotkanie młodzieży klas ósmych przygotowującej się do sakramentu bierzmowania będzie w czwartek o godz. 17:30 w kościele parafialnym.
  11. Wyjazd do Strachociny w sobotę 17.09 o godz. 5:00.
  12. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Z tej okazji kazania będzie głosił ks. prof. Jan Bartoszek, Dyrektor Diecezjalnego Radia RDN a my ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć to dzieło.
  13. W przyszłą niedzielę będziemy gościć przedstawicieli Wydawnictwa Księży Paulistów, którzy będą rozprowadzać „Ewangelię na każdy dzień”.
  14. Przed kościołem można nabyć „Kalendarz Rolników 2023”.
  15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Gościu” warto zwrócić uwagę na dodatek specjalny- poradnik dla rodziców „Dzieci w wirtualnej sieci” – o tym, jak nauczyć dziecko rozsądnie korzystać ze smartfonu czy internetu oraz jak chronić je przed zagrożeniami wirtualnego świata.
  16. W ostatnim czasie odeszła do wieczności śp. Maria Golonka. Polećmy ją Miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.