Parafia DT

Parafia pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 23 NIEDZIELA ZWYKŁA 04. 09. 2022r.

 1. Dziś o godz. 15:00 na cmentarzu parafialnym będzie odmówiony różaniec za ofiary II Wojny Światowej.
 2. Od jutra wracamy do powakacyjnego porządku Mszy św. w dni powszednie; msze w kościele parafialnym o 6:00, 6:30, 7:00, 18:00, w starym kościele o godz. 6:30. 
 3. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane na elewację kościoła parafialnego. Pracę będą kontynuowane w miarę sprzyjającej pogody do końca października. Od strony bramy zamkowej można zobaczyć wstępny efekt tych prac, choć ostateczna warstwa materiału wraz z końcową kolorystyką będzie kładziona w przyszłym roku. Już teraz mamy przedsmak tego, jakiego blasku i piękną nabierze nasza świątynia. Bóg zapłać Wam wszystkim, którzy wspieracie tę inwestycję.
 4. W czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Narodzenia NMP, Patronki naszej diecezji. Msze św. o godz. 6:00 7:00 (w starym kościele),  8:00, 18:00. W czasie Mszy odbywa się poświęcenie ziarna. 
 5. W czwartek o godz. 14:30 wyruszy parafialna pielgrzymka do Odporyszowskiego Sanktuarium. O godz. 17:00 będzie odprawiona Msza św. w intencji parafii. Będzie podstawiony autokar na parkingu przed kościołem o godz. 16:30. Będzie też możliwość powrotu autokarem po Mszy św. Program odpustu jest umieszczony na plakacie w gablocie. 
 6. W piątek zapraszamy na nabożeństwo Grupy O. Pio o godz. 19:00.
 7. Odpowiadając na sugestię parafian, prosimy, aby ofiary z okazji ślubu, chrztów, czy pogrzebów dla p. kościelnego i organisty składać w kancelarii parafialnej; będzie to obopólne ułatwienie.
 8. W przyszłą niedzielę kazania będzie głosił nasz rodak ks. Paweł Dąbrowa, misjonarz w Republice Środkowa Afrykańskiej a my ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć jego działalność. W sobotę 10 września ks. Paweł zaprasza na najnowszy film poświęcony jego pracy misyjnej; projekcja w domu parafialnym po Mszy św. wieczornej. 
 9. W kiosku parafialnym trwają zapisy na pielgrzymkę do Strachociny 17 września.
 10. Informacja od przewodniczącego Rady Duszpasterskiej: Od 8 września będziemy mogli uczestniczyć w porannej mszy św. za ks. proboszcza z okazji imienin, 60 lat życia i 35 lecia kapłaństwa. Msze św. ofiarują parafianie adorujący w wieczystej adoracji, zrzeszeni z Różach Różańcowych, stowarzyszeniach i grupach parafialnych. 
 11. Zachęcamy od nabycia „Gościa Niedzielnego” w którym warto przeczytać między innymi o beatyfikowanym dziś papieżu Janie Pawle I oraz o problemach szkolnej katechezy.
 12. W ostatnim czasie odeszli do wieczności:  śp. Marian Borowski z ul. Piłsudskiego, śp. Janina Zachara z ul. Oleśnickiej, śp. Aleksander Wątroba z ul. Daszyńskiego, śp. Witold Widliński zam. w Niemczech. Polećmy ich miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.