Parafia DT

Parafia pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
22 NIEDZIELA ZWYKŁA 28. 08. 2022r.

 1. Decyzją Biskupa Tarnowskiego posługę duszpasterską w naszej parafii zakończył ks. Jakub Matura i został skierowany do pracy w parafii św. Elżbiety w Starym Sączu. Dziękujemy ks. Jakubowi za cztery lata gorliwej pracy duszpasterskiej i katechetycznej, za troskę o przygotowanie dzieci do I Komunii św., za opiekę nad Odnową w Duchu Świętym, za prowadzenie internetowej strony parafialnej oraz za prowadzenie grupy pielgrzymkowej PPT na Jasną Górę. Życzymy mu zdrowia, siły oraz obfitych łask Bożych w dalszej posłudze kapłańskiej.
 2. Z końcem tego miesiąca pracę w naszej parafii kończy p. Organista Mariusz Guzy. Dziękujemy mu za przykładną, wzorową posługę przez ostatnie 9 lat. Zapraszamy na Mszę św. w intencji p. Mariusza jutro o godz. 18.oo. Od września posługę organisty będzie pełnił p. Bartłomiej Węgiel.
 3. Dziś zapraszamy na kolejny recital organowy, który zagra p. Krzysztof Pawlisz, laureat wielu konkursów organowych zarówno w Polsce jak i za granicą. Koncertował między innymi we Francji, Szwajcarii, Niemczech, Włoszech i na Ukrainie. Kontynuowanie koncertów organowych będzie zależne od zainteresowania parafian tą propozycją sztuki wysokiej. Jeśli nie będzie zainteresowania, tak jak choćby w ostatnim miesiącu, zrezygnujemy z organizacji tych wydarzeń.
 4. Od 4 września !!! wracamy do powakacyjnego porządku Mszy św. w dni powszednie.
 5. W czwartek Msze św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego:
  ■ Liceum i Zespołu Szkół im. K.K. Baczyńskiego o godz. 8.oo.
  ■ dla Szkoły Podstawowej nr 1 o godz. 8.oo w starym kościele
  ■ dla Szkoły Podstawowej nr 2 i 3 klasy od 1 do 3 o godz. 9.oo w nowym kościele
  ■ dla Szkoły Podstawowej nr 2 i 3 klasy od 4 do 8 o godz. 10.oo w nowym kościele
 6. W imię Boże i Jego pomocą rozpoczynajmy nowy rok szkolny i katechetyczny. Dlatego usilnie prosimy rodziców, by przypominali swoim dzieciom o codziennej modlitwie, udziale we Mszy św. oraz o spowiedzi z okazji I piątku.
 7. Możliwość spowiedzi św. dla dzieci będzie we wtorek i w środę od godz. 17.oo.
 8. W I Piątek Msze św. będą odprawione o godz. 6.oo, 7.oo, 16.oo (dla dzieci) i 18.oo oraz dla młodzieży o godz. 19.oo w starym kościele. W piątek odwiedziny chorych z Komunią św.
 9. W sobotę nabożeństwo w duchu wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 7.oo.
 10. Zapraszamy ministrantów i lektorów do powrotu do służenia. Obecność ministrantów i lektorów przy ołtarzu również w dni powszednie jest miernikiem życia religijnego parafii oraz pobożności naszych rodzin. W tej sprawie liczymy bardzo na współpracę z rodzicami.
 11. Trwają intensywne prace przy elewacji kościoła parafialnego. Będziemy wdzięczni za wsparcie tych prac ofiarą w kopertach w przyszłą niedzielę.
 12. Na stoliku z prasą polecamy Gościa Niedzielnego, gazetę Dobre Nowiny oraz inne czasopisma, prosimy o uiszczenie stosownej kwoty za pobierane czasopisma.
 13. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej dziś o godz. 17.oo. Pielgrzymka do Strachociny jest przeniesiona na 17 września.
 14. W związku z przebudową ulicy Kościelnej i Szarwarskiej, Starostwo Powiatowe  zwraca się z uprzejmą prośbą o zapoznanie się ze zmianą organizacji ruchu w obrębie Szkoły Podstawowej Nr 1 i Ochronki opisanej na mapce dostępnej na stronach internetowych. Mapki z drogą dojazdu można również zabrać ze stolika przed kościołem. Zwróćmy uwagę na to, gdzie obowiązuje ruch jednokierunkowy. Prosimy również parafian o zrozumienie i cierpliwość w podejściu do przejściowych utrudnień oraz apelujemy o rezygnację, w miarę możliwości, z korzystania z samochodów zarówno w dojściu do Szkoły, Ochronki i Starego Kościoła.
 15. W ostatnim czasie odeszli do wieczności śp. Józefa Kupiec z oś. Westerplatte, śp. Kazimierz Skrzyniarz zam. w Pile oraz śp. Piotr Augustyński z oś. Westerplatte (pogrzeb we wtorek o godz. 15.oo). Polećmy ich miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.