PIESZA  PIELGRZYMKA TARNOWSKA NA JASNĄ GÓRĘ 17 – 25  SIERPNIA  2023

17 – 25  SIERPNIA  2023

„Wierzę w Kościół Chrystusowy” to hasło 41. Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, która rozpocznie się 17 sierpnia 2023 r. Eucharystią o godz. 6.30 sprawowaną na placu katedralnym w Tarnowie. Radio RDN będzie transmitowało Msze św. z Tarnowa oraz w dniu wejścia z Częstochowy o godz. 17.00, a także przekazywało relacje z pielgrzymki.

Zapisy na Pielgrzymkę będą prowadzone tak jak w latach ubiegłych, w naszej parafii przez czerwiec i lipiec, a w sierpniu w miejscach organizacji grupy.

Koszt uczestnictwa w PPT wynosi 200,00 zł od osoby. Jeśli z domu idzie więcej osób, następna płaci 150,00 zł, a trzecia osoba z domu płaci 100,00 zł. Każde dziecko z rodziny w wieku szkoły podstawowej płaci tylko 75,00 zł resztę dopłaca Caritas.

Więcej informacji o pielgrzymce można uzyskać na stronach internetowych Pielgrzymki www. http://pielgrzymkatarnowska.pl

I.        Informacje dla przyjmującego zapisy w kancelarii parafialnej.

1. Zapisy przyjmujemy według załączonej listy, pamiętając, że do 16-go roku życia uczestnik musi mieć wyznaczonego, pełnoletniego opiekuna – jest to także warunek ubezpieczających PPT.
  2. Koszt uczestnictwa w PPT wynosi 200,00 zł od osoby. Jeśli z domu idzie więcej osób, następna płaci 150,00 zł, a trzecia osoba z domu płaci 100,00zł. Każde dziecko z rodziny do 15 roku życia włącznie płaci tylko 75,00 zł resztę dopłaca Caritas.
  3. RODO – podpis na liście zapisów – rozporządzenie w załączniku.
  4. Ze względu na trudności noclegowe w niektórych miejscowościach, prosimy zachęcać do zabierania namiotów!
  5. Zachęcamy do duchowego pielgrzymowania chorych i tych, którzy nie mogą fizycznie uczestniczyć w pielgrzymce. Ich duchowa obecność jest świadectwem zaangażowania parafii w przeżywanie rekolekcji w drodze.

II.      Przygotowanie  parafian  do  pielgrzymki.

1. Prosimy zorganizować przynajmniej jedno nabożeństwo z możliwością skorzystania z sakramentu pokuty dla wybierających się na pielgrzymkę.
  2. Istnieje możliwość zorganizowania łączności podczas apelu między uczestnikami pielgrzymki a parafią. Więcej informacji u ks. Przewodnika.
  3. Zachęcamy Księży Proboszczów, aby odwiedzali pielgrzymów dając świadectwo troski o parafian uczestniczących w pielgrzymce, a podczas mszy na trasie pielgrzymiej zapraszamy do koncelebry

Niech Pani Jasnogórska wynagrodzi wszystkim podjęty trud w przygotowaniu i przeprowadzeniu Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej.

Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej

Ks. Paweł Broński