Parafia DT

Parafia pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II Niedziela Wielkanocna – Niedziela Miłosierdzia Bożego 16. 04. 2023 r.

  1. Przeżywamy dziś Niedzielę Miłosierdzia Bożego, która rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Z tej okazji od soboty w południe aż do północy dnia dzisiejszego można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, za pobożne odmówienie w kościele Koronki do Bożego Miłosierdzia.
  2. Ofiarami do puszek przed kościołem możemy wesprzeć działalność Caritas Diecezji Tarnowskiej. Dziękujemy bardzo Siostrze Danucie i Paniom z Caritas za ofiarną posługę w dziele miłosierdzia.
  3. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane dzisiaj na odnowienie elewacji kościoła parafialnego. Bóg zapłać.
  4. W dniu dzisiejszym zapraszamy na koncert organowy „Muzyka na Zmartwychwstanie” oraz ku uczczeniu Bożego Miłosierdzia o godz. 19.oo. Organizowanie dalszych koncertów organowych będzie uzależnione od zainteresowania parafian.
  5. Uroczystość św. Wojciecha, Bpa i Męcz., Głównego Patrona Polski i Akcji Katolickiej w tym roku będzie obchodzona w poniedziałek 24 kwietnia. W tym dniu o godz. 18.oo będzie Msza św. w intencji AK z udziałem przedstawicieli Akcji Katolickiej naszej diecezji połączona z procesją z relikwiami św. Wojciecha z kościoła parafialnego do kościoła pw. Wszystkich Świętych.
  6. Spotkanie członków parafialnego oddziału Akcji Katolickiej będzie w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.
  7. Zapraszamy na nabożeństwo Drogi Światła organizowane przez KSM w najbliższy piątek po Mszy św. wieczornej w kościele parafialnym. Prosimy zabrać ze sobą lampiony.
  8. W „Gościu Niedzielnym” można przeczytać m. in. o trzech sposobach czynienia miłosierdzia zapisanych przez siostrę Faustynę w „Dzienniczku” oraz o tym, jak rozmawiać z niewierzącymi.
  1. Ogłoszenia poza duszpasterskie:

■ Samorządy gminny wraz z Parafią i Szkołą Podstawową nr 3 zapraszają mieszkańców na uroczysty apel z okazji Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Apel odbędzie się 17 kwietnia br. (tj.  poniedziałek) o godz. 11.oo przed Tablicą Katyńską umieszczoną na ścianie Kaplicy Cmentarnej. Wcześniej, tj. o godz. 10.oo spod Szkoły Podstawowej nr 3 wyruszy Marsz Pamięci.

■ Starosta Dąbrowski serdecznie zaprasza do udziału w akcji „Sadzonki za elektroodpady”, która odbędzie się 19 kwietnia na parkingu przy Starostwie w godz. do 9.oo do 15.oo. Za oddane elektrośmieci będzie można otrzymać sadzonki drzew, krzewów i kwiatów.

  1. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: śp. Janusz Kawa z Ulinowa, śp. Alina Sawicka z oś. Kościuszki, śp. Krzysztof Wąż zam. w Kupieninie, śp. Jacenty Kornacki z USA śp. Stanisław Basta z ul. Piłsudskiego, (pogrzeb w tym tygodniu) oraz śp. Joanna Pantera, (pogrzeb w Żabnie w poniedziałek o godz. 15.oo). Polecajmy zmarłych miłosiernemu Bogu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.