Parafia DT

Parafia pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III Niedziela Wielkanocna III Niedziela Wielkanocna 23. 04. 2023 r.

 1. W dniu dzisiejszym przeżywamy Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Hasłem, które nam towarzyszy są słowa: „Wierzę w Kościół Ojca i Syna, i Ducha Świętego”. Ojciec Święty Franciszek podkreśla, że „Dzień poświęcony Biblii nie powinien być «raz w roku», ale w każdym dniu roku, ponieważ musimy pilnie stać się bliscy Pismu Świętemu oraz Zmartwychwstałemu, który nigdy nie przestaje dzielić się Słowem i Chlebem we wspólnocie wierzących”.
 2. Z okazji Tygodnia Biblijnego młodzież z KSM przygotowała cytaty z Pisma Świętego, które będzie rozdawać po Mszy św. Bardzo dziękujemy młodzieży za zorganizowanie tej akcji oraz inne inicjatywy jakie podejmuje w parafii wraz z księdzem Marcinem Kawą.
 1. W najbliższy poniedziałek obchodzimy liturgiczną Uroczystość św. Wojciecha, Bpa i Męcz., Głównego Patrona Polski i Akcji Katolickiej. Z tej okazji jutro o godz. 18.oo będzie Msza św. w intencji AK z udziałem przedstawicieli Akcji Katolickiej naszej diecezji połączona z procesją z relikwiami św. Wojciecha z kościoła parafialnego do kościoła pw. Wszystkich Świętych. To ważne wydarzenie dla naszej parafii o zasięgu diecezjalnym. Zachęcamy parafian do licznego udziału w tych uroczystościach.
 2. W liturgii nadchodzącego tygodnia:

■ wtorek – Święto św. Marka Ewangelisty

■ sobota – święto św. Katarzyny ze Sjeny, Patronki Europy.

 1. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę i wpłacone na konto parafii, przeznaczone na elewację kościoła parafialnego przez 340 rodzin w kwocie 35 tys. zł. Bóg zapłać dobroczyńcom.
 2. W czasie majowego weekendu będą miały miejsce Msze św. I Komunijne. W najbliższą sobotę Msza św. dla pierwszej grupy dzieci I komunijnych będzie o godz. 11.oo, a następna o godz. 13.oo. Z kolei w następną niedzielę Msze Komunijne będę odprawiane o godz. 12.oo i 14.oo. Nie będzie zatem Mszy parafialnej o godz. 13.oo. Prosimy wziąć pod uwagę te zmiany i zaplanować uczestnictwo w innych godzinach.
 3. Spowiedź przed I Komunią: dla SP 1 i 3 w piątek o godz. 16.oo, a dla SP nr 2 o godz. 17.oo.
 4. Z racji I Komunii św. nastąpi przerwa w adoracji wieczystej w ciągu dnia w sobotę 29 kwietnia i poniedziałek 1.05.
 5. Zwracamy się z prośbą do wykonawców palm wielkanocnych o ich zabranie z kościoła do najbliższego czwartku. Raz jeszcze serdecznie dziękujemy wszystkim wykonawcom za ogrom pracy włożony w ich wykonanie.
 6. Zgodnie z naszą tarnowską tradycją w ostatni dzień kwietnia tj. w najbliższą niedzielę, rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach oraz do śpiewu litanii przy kapliczkach i w domach.
 7. W „Gościu Niedzielnym” polecamy tekst przygotowany na Niedzielę Biblijną. Kilka osób, znanych z mediów, dzieli się z nami świadectwem obecności słowa Bożego i jego mocy w ich życiu. Od dziś jest też możliwość nabycia tygodnika „Niedziela”.
 8. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: śp. Wiesław Łapa z Oleśnicy, śp. Mariusz Uberman z ul. Szarwarskiej, śp. Danuta Wzorek zam. w Tarnowie. Polecajmy ich miłosiernemu Bogu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
 9. Ogłoszenie poza duszpasterskie: Ze względu na wyścig rowerowy Tour de Powiśle w dniu dzisiejszym nastąpią utrudnienia w ruchu drogowym; w godz. 12.oo -15.oo z ruchu będzie wyłączona ulica Sportowa oraz odcinek od ul. Kościuszki do mostu na ul. Piłsudskiego.