Parafia DT

Parafia pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 21 NIEDZIELA ZWYKŁA 27. 08. 2023r.

  1. W dniu dzisiejszym zapraszamy na Dożynki Powiatowe, które rozpoczną się Mszą św. dziękczynną za tegoroczne zbiory w parku w Brniu o godz. 13.oo. W programie dożynek organizatorzy przygotowali wiele atrakcji.
  1. Możliwość spowiedzi św. dla dzieci i młodzieży będzie w środę i czwartek od godz. 17.oo. Gorąco zachęcamy do skorzystania z okazji spowiedzi, by z Bogiem rozpoczynać nowy rok szkolny i katechetyczny.
  2. W I Piątek Msze św. będą odprawione o godz. 6.oo, 7.oo, 16.oo (dla dzieci) i 18.oo oraz dla młodzieży o godz. 19.oo w starym kościele. W piątek odwiedziny chorych z Komunią św.
  3. W sobotę nabożeństwo w duchu wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 7.oo.
  1. Od 4 września !!! wracamy do powakacyjnego porządku Mszy św. w dni powszednie.
  2. Zapraszamy ministrantów i lektorów do powrotu do służenia. Obecność ministrantów i lektorów przy ołtarzu również w dni powszednie jest miernikiem życia religijnego parafii oraz pobożności naszych rodzin. W tej sprawie liczymy bardzo na współpracę z rodzicami.
  3. Decyzją ks. bpa diecezjalnego nasza parafia została parafią patronacką budującego się kościoła w parafii Chojnik. Z tej racji ks. proboszcz z Chojnika w przyszłą niedzielę będzie głosił kazania a my ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć dzieło budowy nowej świątyni. Polecamy Waszej ofiarności to dzieło dziękując za jego wsparcie.
  1. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej będzie w przyszłą niedzielę o godz. oo. Rycerstwo organizuje pielgrzymkę do Sanktuarium Świętego Krzyża w sobotę 16 września. Zapisy w kiosku i sklepie Jutrzenka.
  2. Zachęta do czytelnictwa prasy katolickiej dostępnej w zakrystii i kiosku parafialnym.
  3. W ostatnim czasie odeszli do wieczności śp. Helena Kowal z ul. Piłsudskiego, śp. Elżbieta Tracz z Radgoszczy, śp. Zofia Michalczyk z oś. Westerplatte, śp. Władysława Repeta z ul. Szkolnej (pogrzeb w poniedziałek o godz. 11.oo). Polećmy zmarłych miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.