Parafia DT

Parafia pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 26.03.2023r.

 1. Nabożeństwo Gorzkich Żalów w starym kościele o godz. 14.3o; w nowym o 17.oo. W czasie nabożeństwa można złożyć ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu.
 2. Wielkopostna Godzina Miłosierdzia codziennie o godz. 15.oo.
 3. Wydawanie paczek dla ubogich zebranych w czasie akcji „Kilo” będzie w poniedziałek i wtorek w godz. 9.3o-17.oo w domu parafialnym. Bóg zapłać wszystkich ofiarodawcom na ten cel oraz Paniom z Caritas za przygotowanie paczek.
 4. Spotkanie Rady Duszpasterskiej będzie w środę po Mszy św. wieczornej.
 5. Zapraszamy do licznego uczestnictwa w drodze krzyżowej ulicami miasta w najbliższy piątek po Mszy św. o godz. 18.oo. Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców prosi o wcześniejsze wytypowane osób do niesienia krzyża z poszczególnych grup i stowarzyszeń. Lista znajduje się na stoliku za ławkami.
 6. Droga krzyżowa dla dzieci w piątek o godz. 16.3o.
 7. W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 7.oo.
 8. W przyszłą niedzielę zwaną Palmową o godz. 11.oo będzie poświęcenie palm oraz uroczysta procesja z palmami do kościoła. Po Mszy św. odbędzie się konkurs palm wielkanocnych organizowany przez KSW. Na laureatów konkursu czekają nagrody.
 9. W przyszłą niedzielę przypada 18 rocznica śmierci papieża Jana Pawła II. Z tej okazji przed każdą mszą św. chcemy wyrazić naszą solidarność ze Świętym Janem Pawłem II, w obliczu kłamliwego ataku na Jego osobę i nauczanie, oraz przypomnieć ważne fragmenty Jego nauczania.
 10. Zachęcamy parafian do udziału w marszu poparcia dla osoby i nauczania Jana Pawła II, który odbędzie się w najbliższą niedzielę, 2 kwietnia o godz. 13.oo, wyruszy on z Placu Sobieskiego w Tarnowie, (dojazd indywidualny). Z oddolnej inicjatywy organizowany jest również wyjazd na marsz do Krakowa, który przejdzie tą samą trasę, którą szedł Biały Marsz w maju 1981 po pierwszym zamachu na Jana Pawła II. Wyjazd autokarem o godz. 10.3o sprzed synagogi, zapisy w kiosku oraz pod numerem: 698365158.
 11. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z najnowszą relacją z pracy misyjnej naszego Rodaka ks. Pawła Dąbrowy, misjonarza w Republice Środkowo Afrykańskiej, która znajduje się na stronach parafialnych.
 12. W kiosku parafialnym oraz w zakrystii jest do nabycia prasa katolicka. Dziś w „Gościu” między innymi odpowiedź na pytanie, dlaczego otruto ks. Blachnickiego. Dziś jest też do nabycia „Gość Ekstra” poświęcony relikwiom Męki Pańskiej.
 13. Na stoliku za ławkami oraz u Pań z Caritas można nabyć paschaliki oraz baranki na stół wielkanocny.
 14. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Stanisław Surowiec z ul. Kopernika, śp. Maria Wróblewska z ul. Warszawskiej. Polecajmy ich Miłosiernemu Bogu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.