OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela Palmowa Męki Pańskiej 02. 04. 2023 r.

1. Dziękujemy przedstawicielom Rady Parafialnej oraz Grup Parafialnych za włączenie się w dniu dzisiejszym w akcję obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II.
  2. Możliwość spowiedzi będzie we wtorek od godz. 14.00 do 18.00 , oraz w środę od godz. 8.30 do 19.00, z przerwami jak pod inne lata.
  3. Dziękujemy za ofiary składane dziś na Seminarium Duchowne w Tarnowie oraz za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na Ukrainę w kwocie 22 tys. zł. Bóg zapłać. Kwietniowa składka inwestycyjna zostaje przeniesiona na czas po świętach.
  4. W środę o godz. 19.00 w Domu Katechetycznym będzie konferencja dla rodziców i chrzestnych. Chrzest będzie w Poniedziałek Wielkanocy na Mszy o godz. 11.00.
  5. Z racji prac związanych z przygotowaniem ciemnicy i grobu Pańskiego adoracja wieczysta od poniedziałku będzie w głównym ołtarzu.
  6. Godzina Miłosierdzia w poniedziałek, wtorek i środę będzie w starym kościele!!!
  7. W zakrystii i kancelarii oraz telefonicznie u księży odwiedzających można zgłaszać chorych do których udamy się z posługą sakramentalną w Wielki Czwartek!!!
  8. Poradnia przedmałżeńska w Wielkim Tygodniu będzie nieczynna.
  9. Przed nami szczególne dni Wielkiego Tygodnia.

WIELKI CZWARTEK – pamiątka Ostatniej Wieczerzy, ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Msza św. o godz. 18-tej a po niej przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy i możliwość adoracji przez całą noc. Od godz. 20.00 czuwanie poprowadzi Odnowa w Duchu Świętym.

■  WIELKI PIĄTEK –  pamiątka Męki i Śmierci Krzyżowej naszego Zbawiciela. Od godz. 6.00 do 9.00 adoracja prywatna Pana Jezusa w ciemnicy.
O godz. 9.00 Droga Krzyżowa dla dzieci szkolnych.

Od godz. 10.oo będzie adoracja wiernych z poszczególnych rejonów parafii. Porządek adoracji podany jest na tablicy ogłoszeń; prosimy, by przez pierwsze pół godziny adoracja była prowadzona a przez drugie pół godziny – adoracja w ciszy. O godz. 17.30 Droga Krzyżowa, a o godz. 18.00 rozpoczną się ceremonie liturgiczne Wielkiego Piątku. Po ich zakończeniu adoracja Pana Jezusa przez całą noc. O godz. 21.00 adorację i czuwanie przy grobie poprowadzi Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.

W Wielki Piątek obowiązuje Post ścisły (trzy posiłki w tym jeden do syta od 18 do 60 roku życia) i abstynencja od pokarmów mięsnych (od 14 roku życia). Adoracja krzyża poprzez uklęknięcie.

Prosimy wiernych o przybranie krzyży przydrożnych z racji Wielkiego Piątku.

■  WIELKA SOBOTA. Adoracja jak w Wielki Piątek. Od godz. 9.00 do 14.00 w kościele parafialnym będzie poświęcenie pokarmów oraz wody, którą zabieramy do naszych domów. O godz. 19.00 rozpoczynają się Obrzędy Liturgiczne Wigilii Paschalnej, które zakończy procesja rezurekcyjna.

WIELKA NIEDZIELA – pamiątka Zmartwychwstania Pana Jezusa. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.

10. Od Wielkiego Poniedziałku możemy składać art. żywnościowe dla ubogich rodzin do koszy znajdujących się w kościele za ławkami. Dziękujemy za ofiary składane do skarbon św. Antoniego. Bóg zapłać.

11. Dziś prosimy o zabranie ze sobą bezpłatnej gazety „Dobre Nowiny”.

12. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: śp. Janina Siekierska z oś. Westerplatte, śp. Marek Ślaga z oś. Kościuszki. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.