Parafia DT

Parafia pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 3 NIEDZIELA ADWENTU – 17.12.2023r.

 1. Przed nami ostatni tydzień tegorocznego adwentu. Zapraszamy na roraty o godz. 6.3o w starym kościele oraz o 18.oo w kościele parafialnym.
 2. Dziś rozpoczynają się Dni Modlitwy o Życie Chrześcijańskie Rodzin.
 3. Nowenna do Dzieciątka Jezus jest odmawiana po Mszy św. wieczornej.
 4. Możliwość spowiedzi przed świętami będzie w piątek 22 grudnia od 14.oo do 18.oo i w sobotę przed Wigilią od 8.3o do 19.oo. (przerwy w spowiedzi jak pod inne lata). Nie będzie możliwości wyspowiadania się w niedzielę wigilijną.
 5. W przyszłą niedzielę Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. będą odprawiane jak w każdą niedzielę do południa. Ostatnia msza niedzielna o godz. 13.oo  w kościele parafialnym. Nie będzie mszy o godz. 16.oo i 18.oo.
 6. Składamy podziękowania wszystkim ofiarodawcom darów na rzecz ubogich w ramach akcji „Kilo”, w tym p. Barbarze Mastalerz z Firmy Polonaise za przekazane produkty. Dziękujemy Siostrze Danucie oraz Paniom z Caritas za przygotowanie paczek świątecznych dla ubogich rodzin w liczbie 120. Paczki będzie można odebrać w domu parafialnym w poniedziałek i wtorek w godz. od 9.oo do 17.oo.
 7. Przed kościołem można zaopatrzyć się w opłatki oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Ubogim, które powinny zdobić stół wigilijny.
 8. W dniu dzisiejszym młodzież KSM rozprowadza sianko na stół wigilijny. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji będą wsparciem działalności stowarzyszenia. Doceńmy trud i zaangażowanie naszej młodzieży, co w obecnej sytuacji jest to szczególnie godne zauważenia i podkreślenia.
 1. Prosimy o zamykanie drzwi wejściowych do kościoła oraz drzwi wahadłowych w przewiązce. Szukajmy solidarnie wszelkich oszczędności, by przetrzymać okres grzewczy.
 2. Na stronach parafii podany jest program wizyty duszpasterskiej, czyli kolędy na najbliższe dni po świętach. Kolęda rozpocznie się zaraz po świętach, czyli od 27 grudnia.
 1. Już dziś zapraszamy koncert kolęd pn. „Bracia patrzcie jeno” zespołu Pectus, który odbędzie się 27 grudnia (środa) w kościele parafialnym o godz. 18.oo. Wstęp na koncert jest wolny.
 2. Polecamy nowy numer „Gościa” do którego dołączony jest bardzo przydatny w ostatnim tygodniu adwentu dodatek specjalny zatytułowany „Czekając na Nowonarodzonego”.
 3. Informacja o cmentarzu parafialnym -verte.
 4. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności: śp. Stanisław Rogowski z oś. Westerplatte. Polećmy go miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.