OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 12 NIEDZIELA ZWYKŁA 23.06.2024r.

1. Jutro w poniedziałek (24 czerwca) przypada uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.
  2. Od jutra w okresie wakacyjnym Msze św. w dni powszednie będą odprawiane w kościele parafialnym o godz. 6.oo, 6.3o i 18.oo, w starym kościele o godz. 7.oo.
  3. Rozpoczyna się czas urlopów, wypoczynku i wakacji! Życzymy wszystkim, aby czas wakacji był okresem nabierania sił i budowania relacji z drugim człowiekiem jak również z Panem Bogiem! Życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa na czas odpoczynku!
  4. W sobotę Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze o godz. 6.oo, 7.oo (w starym kościele), o 8.oo i 18.oo. Składka na świętopietrze.
  5. W przyszłą niedzielę zakończenie nabożeństw czerwcowych.
  6. Od pierwszej niedzieli lipca przez okres wakacji nie będzie Mszy św. o godz. 13.oo w kościele parafialnym. Zwracamy uwagę na tę zmianę!
  7. Zbigniew pracujący w Kazachstanie przesyła podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę w kwocie 18 tys. zł. W przyszłą niedzielę będziemy gościć ks. Grzegorza misjonarza pracującego w Peru, który wygłosi do nas Słowo Boże a my ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć jego działalność misyjną.
  8. Od przyszłej niedzieli przy udzielaniu Komunii św. na mszach dopołudniowych będą pomagać nadzwyczajni Szafarze delegowani przez bpa diecezjalnego do tej posługi.
  9. Zachęcamy do zapoznania się z wystawą przed kościołem poświęconą cudom eucharystycznym.
  10. Przypominamy o odpowiednim stroju obowiązującym w świątyni; kobiety powinny mieć zakryte ramiona a mężczyźni długie spodnie.
  11. Rycerstwo Niepokalanej organizuje wyjazd na odpust do Tuchowa 3 lipca z parkingu koło kościoła. Zapisy w kiosku parafialnym.
  12. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.
  13. Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców 2 lipca organizuje wyjazd na Jasną Górę na Ogólnopolską Pielgrzymkę Nauczycieli. Zapisy w kiosku parafialnym
  14. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: śp. Mieczysław Wąż z Brnika, śp. Tadeusz Bryła z ul. Jagiellońskiej, śp. Faustyna Kiwior z ul. Czernia, odbył się też pogrzeb śp. Jerzego Chudy z USA. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.