Pogrzeb

Dokumenty potrzebne do pogrzebu katolickiego:

• Akt zgonu z USC (bez tego dokumentu pogrzeb nie może się odbyć).
  • W przypadku zmarłych, którzy mieszkali poza naszą parafią, konieczna jest pisemna zgoda na pogrzeb z parafii ostatniego miejsca zamieszkania.

Zachęcamy rodzinę zmarłej osoby do przystąpienia do spowiedzi przed Mszą św. pogrzebową, a w czasie Eucharystii do przyjęcia Komunii św. w intencji zmarłego.

Z chwilą pogrzebu niech nie kończy się nasza troska o osoby, które odeszły. Pamiętajmy o nich w codziennych modlitwach, prosząc Miłosiernego Boga, by darował im winy i przyjął do chwały zbawionych.

Szczególną pomocą dla zmarłych są Msze św., modlitwy wypominkowe (roczne i listopadowe) oraz zwyczaj odprawiania Mszy Świętych gregoriańskich.

Intencje Mszy św. za zmarłego można zamawiać w kancelarii i będą one zapisane w Księdze Intencji naszej parafii. Natomiast intencje zamawiane w zakrystii bezpośrednio przed pogrzebem będą w większości przekazane do odprawienia poza naszą parafię (misjonarze, księża rodacy, księża emeryci).